Fotoğraflı (16)
2:28

Vali Çiçek, “Şampiyonlar çıkaracağız, sporcularımız Avrupa’da Türk Bayraklarını yukarı çıkaracak”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyçelik ERVA Spor Okulu açılışı sonrası konuşan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Madalya, şampiyonluk bizim için önemli değil, bizim için burada çocuklarımızın bulunması, spor yapması önemli demiştim tabi madalya gelirse de yok demeyiz. Biz şampiyonalar çıkaracağız, özellikle Avrupa’da Türk Bayraklarını yukarı çıkaracak arkadaşlarımız. Halter gibi bir sporda Avrupa ikinciliği geldi. İnanıyorum buralardan da çıkacak” dedi.

 

Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ERVA Spor Okulları projesi kapsamında, Erciyes Anadolu Holding tarafından Talas ilçesinde Boyçelik ERVA Spor Okulu açılışı gerçekleştirildi.

Konuşmaların ardından Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri okulu gezerek öğrencilerle bir araya geldi. Burada konuşan Vali Çiçek, ”Türkiye’de bir sürü spor okulu açılıyor doğru ama her birinin bir STK, iş insanları, şirket ile açıldığı belki de tek okul ERVA’dır. 35 tanesinin de tadilatlarına, malzemelerine kadar bir kurum tarafından yapılması memnuniyet verici bir durum. 5 tane de sırada açılışı yapılacak okul var. Şu anda şirket bazında açtığımız ilk okul burası. Madalya, şampiyonluk bizim için önemli değil, bizim için burada çocuklarımızın bulunması, spor yapması önemli demiştim tabi madalya gelirse de yok demeyiz. Biz şampiyonalar çıkaracağız, özellikle Avrupa’da Türk Bayraklarını yukarı çıkaracak arkadaşlarımız. Halter gibi bir sporda Avrupa ikinciliği geldi. İnanıyorum buralardan da çıkacaK” ifadelerini kullandı.

 

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Hayırlı olsun, Mevlana; Kayseri’nin en büyük Türkiye’nin 6. Büyük mahallesidir. 85 bin nüfusu var ve böyle bir şeye çok ihtiyacımız vardı. Teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin de hayırlı olması temennisinde bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen