Vali Çiçek ile Başkan Büyükkılıç öğrencilerin karne sevincine ortak oldu

Fotoğraflı (63)

KAYSERİ (1HA)- Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile birlikte İlmiye-Ahmet Büyükkılıç İlkokulu’nda gerçekleşen 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Yarıyıl Karne Dağıtım Töreni’ne katılarak, öğrencilere karnelerini verdi, sevinçlerine ortak oldu.

Törene, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Melikgazi İlçe Eğitim Müdürü Hacı Kaya, ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, okul girişinde minikler tarafından çiçeklerle karşılandı. Protokol, sınıfları tek tek gezerek minik öğrencilerle sohbet edip, karnelerini dağıttı. Öğrencilere hediyeler verdiler.

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, ‘iyi tatiller’ dileyerek, öğrencilere, bol bol dinlenip, kitap okumaları tavsiyelerinde bulundular.

Vali Gökmen Çiçek, öğrencilerin karnelerini dağıttıklarını belirterek, çocukların mutluluklarından moral bulduklarını ifade etti.

Kazasız belasız bir dönemi geride bıraktıklarını ifade eden Çiçek, “Biz her güne başlarken, velilerin nasıl çocukları eve gelince sevinçle onları bekledikleri gibi, biz de her gün hem Büyükşehir Belediyesi’nin ekipleri hem de emniyetimizin trafik ekipleri ile ulaşımda sıkıntı yaşamamaları, öğretmenlerin bir öğrencinin burnu kanamaması derdiyle herkes dertleniyor” dedi.

Başkan Büyükkılıç ise yaptığı açıklamada, bir eğitim öğretim yılının yarısının tamamlandığını vurgulayarak, “Yavrularımız 15 tatil olarak bilinen tatillerini yapacak, daha dinç ve dinlenmiş olarak ikinci yarıya başlayacak. Velilerimize sağlıklı, hayırlı, uzun ömürler dilerken, öğrencilerimize de başarılar diliyorum” dedi.

Kayseri’nin eğitim alanında daha iyi noktalara taşınması için gayret gösterdiklerini belirten Büyükkılıç, “Kayseri’mizin eğitimde aldığı mesafeyi de biliyoruz, inşallah daha fazlasını hep beraber yapma adına el birliğiyle Kayseri’yi eğitim alanında daha iyi noktaya taşıma adına birlikte gayret göstereceğiz” diye konuştu.

Exit mobile version