Korona Virüs

Turkovac Gönüllüleri İçin Online Toplantı Yapıldı

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, Turkovac’ın Faz-3 çalışmasına gönüllü olan vatandaşlara yönelik interaktif online toplantısının İkincisi yapıldı.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın, Sivas, Niğde, Kırşehir, Yozgat, Nevşehir illerinin Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanları, Kayseri Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan Akın, Kayseri Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Sorumlusu Uzm. Dr. Ayşin Kılınç Toker, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Gamze Kalın Ünüvar hazır bulundu.

Topnaldida konuşan İl Sağlık Müdürü Benli, “İlkini geçen hafta yaptığımız toplantıdan bugüne kadar gönüllü sayımızda yüzde yüzlük bir artış oldu. Bu artışa Büyükşehir Belediyemizin bilboardlarda yapmış olduğu Turkovac çağrısı ve 2 doz Sinovac uygulanmış vatandaşlarımızı mesajla Turkovac’a davet etmesi büyük katkı sağladı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç’a bize sağladığı bu önemli destekten dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca üniversite öğrencilerimize de ulaşarak onları aşıya davet ediyoruz. İlimizde uyguladığımız bu örnek çalışmaları siz komşu illerdeki yöneticilerimizle paylaşarak zenginleştirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu