Ana SayfaHaberTurizmTurizmciler sezondan umutsuz

Turizmciler sezondan umutsuz

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (BGC) – Ülke genelinde etkisini artırarak devam ettiren koronavirüs yaz sezonu öncesi turizm acentelerinde tedirginliğe neden oldu. Turizm haftası nedeniyle değerlendirmede bulunan turizm işletmecisi İsmail Akpınar, durumun turizmciler adına iç açıcı olmadığı söyledi.

Her yıl 15-22 Nisan yurt genelinde turizm haftası olarak kutlanıyor. Son 2 yıldır pandemi nedeniyle turizm haftasına mutsuz giren turizm acenteleri sektörün büyük bir buhran yaşadığını belirterek ” Temennimiz daha farklı bir durumda kutlamaktı. Ama içinde bulunduğumuz durum maalesef çok iç açıcı değil. Örnek verecek olursak Rusya uçuşları durduruldu. Rusya’dan beklediğimiz turistleri ağırlayamıyoruz. Devletimizin getirdiği kısıtlamalarla alakalı sıkıntı yaşıyoruz. İnsanlar aşı ve pandemiyle ilgili tedirginlik içerisinde. Ön rezervasyonlarda iptaller oluyor. İnşallah bu günleri atlatacağız.” dedi.

Ramazan dönemi için alınan kısıtlama tedbirleri nedeniyle günübirlik turlarında ertelendiğini söyleyen Akpınar, ” Ramazan’da fazla turizm olmayacak gibi görünüyor. Tüm temennimiz yaz sezonu turizmi kaçırmamak. Aşıya yönelik uygulamalarımız olursa beklentilerimiz var, ama açıkçası çok da ümitli değilim” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...
Exit mobile version