Tüfekle vurulan köpeklerin röntgen filminde 100’ü aşkın tüfek saçması görüldü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

– Kayseri’nin İncesu ilçesinde geçtiğimiz günlerde O.R. isimli vatandaş; ördeklerini ve tavuklarını yediği iddiasıyla iki köpeği av tüfeğiyle vurdu. Kayseri Hayvanları Koruma Derneği (KAYHAKDER) tarafından kliniğe sevk edilen köpeklerin tedavileri hakkında bilgiler paylaşan Veteriner Hekim Ali Kocataş, “İkisinin de üzerinde ciddi sayıda mermi saçlarının olduğunu gözlemledik, bu canlımızın röntgen filminde 80’in üzerinde tüfek saçması olduğu görülüyor. Köpekler, bir hafta boyunca kontrolümüz altında tutularak antibiyotik tedavisi uygulanacak” dedi.

Kayseri’nin İncesu ilçesinde geçtiğimiz günlerde O.R. isimli vatandaş; ördeklerini ve tavuklarını yediği iddiasıyla iki köpeği av tüfeğiyle vurdu. Köpekleri vuran O.R., polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken köpekler ise Kayseri Hayvanları Koruma Derneği (KAYHAKDER) tarafından veteriner kliniğine sevk edildi. Klinikte çekilen röntgen filmlerinde hayvanlarda çok sayıda tüfek saçması izleri gözlemlendi.

‘CANLILARA BU DENLİ ZARAR VERMEK, EN BÜYÜK CANİLİK’

Bir canlının kurtulması için birçok masraf ve emek sarf edilirken canlılara bu şekilde zarar verilmesinin en büyük canilik olduğunu söyleyen KAYHAKDER Başkanı Nilgün Uzel, “Olayı duyduğumuz esnada ekipler Veterinerlik Fakültesi’ne götürüyorlardı ama köpekleri ekiplerden alıp kliniğe getirdik. Biz bir canlıyı kurtarmak için burada milyonlarca lira paralar harcarken, çalışan arkadaşlarımız bu kadar emek verirken bu hayvanlara bu şekilde zarar vermek bizce en büyük caniliktir” ifadelerini kullanırken bu konularda daha duyarlı ve merhametli olunması için kamuoyuna çağrıda bulundu.

Köpeklerin tedavileri hakkında bilgiler paylaşan Veteriner Hekim Ali Kocataş ise, “Bu iki canlımız Kayseri Hayvanları Koruma Derneği (KAYHAKDER) tarafından kliniğimize getirildi. İkisinin de üzerinde ciddi sayıda mermi saçlarının olduğunu gözlemledik, bu canlımızın röntgen filminde 80’in üzerinde tüfek saçması olduğu görülüyor. Şans eseri ki saçmalar hayati organlara zarar vermemiş, bir tüfek saçması omurganın bir santimetre üzerine gelmiş. Ağrıları var fakat dört ayak üzerinde yürüyebiliyor. Şu anda mama ve sıvı takviyeleri yapıyoruz, ayrıca bir hafta boyunca kontrolümüz altında tutularak antibiyotik tedavisi uygulanacak” şeklinde konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Tüfekle vurulan köpeklerin röntgen filminde 100’ü aşkın tüfek saçması görüldü