Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin: “Tomarza’da bu da olsun diyeceğimiz pek bir şey kalmadı”

 

KAYSERİ (1HA) – Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin, İstanbul Yenikapı’da 8-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan Kayseri Tanıtım Günleri programı kapsamında, kurdukları stant ile ilçe tanıtımını en iyi şekilde yapmayı planladıklarından bahsederek, ilçede gerçekleşen faaliyetleri de anlattı.
Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin, KayseRadar ve Radyo Radar canlı yayınına konuk oldu. KayseRadar Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram’ın sorularını cevaplayan Şahin, Tomarza’nın ürünlerini en iyi şekilde tanıtmayı hedeflediklerini söyledi. Tanıtım günlerinde yer aldıklarını anlatan ve ilçede gerçekleşen faaliyetlerden bahseden Başkan Şahin, “16 ilçe belediyemiz, 16 kaymakamlığımız ile yaptığımız toplantıda, yatırımlarıyla gurur duyduğumuz Kayseri’nin tanıtımı olacağı söylendi. Bu vesileyle biz de Tomarza’mıza yakışır stant hazırladık. Burada 50 metrekarelik standı meşgul etmek değil, ürünlerimizle hem de şehrin ekonomisine katkı sağlamayı hedefledik. Kadın kooperatifimizin ilk yapmış olduğu faaliyetlerden bir tanesi de mantardır. Tesis kiralandı, kadın kooperatifimize biz de maddi ve manevi desteğimizi verdik. Ortaya güzel bir iş çıktı. İlk ürünü 1.5 ton civarında aldık ve o gün bitti. Kaymakam bey beni arayıp ‘ürün bitti sipariş geliyor ne yapalım’ diye sordu. Ben de emeğinize sağlık dedim. İlçemiz kırsal olduğu için kadınların çalışma imkanı yok gibiydi. İstihdama dayalı proje yaptık. İlçemizin tanıtımına vesile olurken, ekonomiye de katkı sağlıyor” diye konuştu.
2023 YILINDA TOMARZA’DA NELER OLACAK
2023 yılında Tomarza’da gerçekleşecek olan faaliyetlerden de bahseden Başkan Şahin, “Belediyeler yalnızca kaldırım ve asfalt yapmakla mükellef değildir. Vatandaşlar için çeşitli etkinlikler de gerçekleştirdik. GES projemiz deva ediyor, birkaç tane tekstile bağlı işlere devam edeceğiz. İlçemizde şu anda keşke bu da olsa diyeceğimiz çok bir şey kalmadı. Birçok çalışma gerçekleştirdik. İlçe merkezinde bozuk olan caddelerimizi yeniledik. İlçemizde OSB var ve hayvancılık üzerine çalışıyoruz. Bacasız fabrika alanı ile ilgili de Kapıkaya yol ayrımına kadar çalışma yaptık, müracat ettik. İnşallah hayırlı haberi verebiliriz. Kabak çekirdeği ile ilgili ORAN Kalkınma Ajansı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Tomarza Belediyesi ve kaymakamlığımızla güzel bir tesis kurduk. İlk ürünlerimizi de buraya getirmek nasip oldu. Orada da istihdam devam edecek” diye konuştu.