Fotoğraflı (25)
1:52

Tekstil ürünleriyle dikkat çeken İncesu Kadın Kooperatifi, istihdamın önemli bir parçası

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri Valiliği’nce başlatılan 2. Kadın Kooperatifleri Fuarı devam ediyor. Valilik, İncesu Kaymakamlığı ve Belediyesi katkılarıyla kurulan İncesu Kadın Kooperatifi, yağmurluk, eşofman takımları gibi tekstil ürünleriyle hem katma değer sağlıyor hem de kadın istihdamını teşvik ediyor. Fuarda konuşan Başkan Mustafa İlmek, “Kadınlarımıza destek olmak adına elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. El yapımı bahçe mobilyaları ve giyim üzerine çalışan kooperatiflerimiz, fuarda farklılık oluşturuyor” dedi.
Kayseri Valiliği tarafından başlatılan 2.Kadın Kooperatifleri Fuarı Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde devam ediyor. Kayseri’nin birçok kadın kooperatifi de fuarda yerini aldı.
Fuara ilişkin konuşan İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, İncesu’dan iki kadın kooperatifin fuara katıldığını dile getirerek “İki kooperatifimiz de katma değer ürünler çıkarıyorlar, bizler kadınlarımıza destek olmak adına elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. El yapımı bahçe mobilyaları ve giyim üzerine çalışan kooperatiflerimiz, fuarda farklılık oluşturuyor.
İncesu Kadın Kooperatifi Başkanı Tayyibe Genel de Valilik başta olmak üzere İncesu Belediyesi ve Kaymakamlığı da kooperatifi daima desteklediğini söyleyerek “Elimizden geldiğince kaliteli ürünlerle kendimizi göstererek kadın istihdamını da sürdürmek istiyoruz. Belediyemiz tarafından tahsis edilen atölyemizde yağmurluk, eşofman takımları gibi ürünler tasarlamakta, üretmekteyiz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen