Güncel

Tartışılan Dubai Projesi sona erdi

 

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin 19. Mali Genel Kurulu’nda Dubai harcaması ve zararın kimler tarafından karşılanacağı soruldu.

Kayseri OSB’de 19. Mali Genel Kurul, Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Toplantıda, eski yönetim döneminde Dubai’de yapılan 81 milyon 274 bin liralık harcama gündem oldu. Harcamanın bahse konu 4 sanayici tarafından mı yoksa Kayseri OSB tarafından mı karşılanacağı soruldu.

Yönetim adına açıklama yapan sanayici Hüseyin Günger, “Dubai için öngördüğümüz, yüzde 33 oranda amortisman ayırdık, 27 milyon 91 bin lira. 2022 yılında 11 milyon 120 bin lira katkı payı geldi. Totalde rakamımız 80 milyon 723 bin lira oldu. Müşteriden alacaklarımız, 7 milyon 688 bin lira, amortismanı da düştükten sonra kalan maliyetimiz 53 milyon 632 bin liradır. Orada yaklaşık 3 milyon civarında demirbaşlarımız var. Bunlardan da tahmini gelirimiz 3 milyon civarında olacaktır. Bunların tamamı tasfiye edilecek ve oradaki bedelin Türkiye’ye transferi gerçekleşecek. Dolayısıyla buradan tahmini olarak zararımız 8 milyon civarındadır” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu