Tarımsal malzeme çalan 4 şüpheli yakalandı

 

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de jandarma ekiplerince yapılan operasyonda, tarla evinde bulunan 280 bin lira değerinde tarımsal malzemelerin çalınması olayıyla ilgili 4 şüpheli yakalandı.

Yeşilhisar’da yaşayan Y.D. isimli kişi,  Fatih Mahallesi Dağılgan Mevkiindeki tarla evinde bulunan 180 makara damlama boru, 10 ton gübre, 1 kuyu pompası ve 50 sulama borusunun çalınması olayı ile ilgili ihbarda bulundu. Yeşilhisar İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri yaklaşık 280 bin TL değerinde çalıntı malzemelerin bulunması ve failinin yakalanması için çalışma başlattı. Bölgede bulunan fotokapan/mobil kameraları izleyen ekipler, önce şüpheli aracı ardından da 4 şüpheliye ulaştı.

Yeşilhisar İlçe Jandarma Komutanlığı ve JASAT ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla 4’ü fail, 4’ü hırsızlık malı satın alan toplam 8 şüpheli yakalandı.

Şüphelilerden 4’ü hakkında ‘hırsızlık malı satın almak’ suçundan işlem başlatılırken, ‘hırsızlık’ zanlısı 4 şüpheli ise gözaltına alındı. 4 şüpheli işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Exit mobile version