TALAS, DEPREM BÖLGESİNDE YARA SARIYOR

 

KAYSERİ (1HA) –  Güney ve güneydoğuda etkili olan şiddetli depremlerin ardından harekete geçen Talas Belediyesi, Kahramanmaraş ve Osmaniye’de hem arama kurtarma faaliyetlerine katkı sağlıyor hem de kurduğu mobil mutfak ile sıcak çorba ve çay ikramında bulunuyor.

Önceki gece ve dün öğle saatlerinde Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetinde meydana gelen depremler, Kahramanmaraş başta olmak üzere Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana illerinde yıkıma sebep oldu. Kayseri’de de şiddetli şekilde hissedilen depremin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Özellikle göçüklerin olduğu illere her taraftan arama kurtarma, araç ve gıda desteği sürüyor.

Talas Belediyesi tarafından bölgeye ulaşan 12 kişilik Kahramanmaraş ekibi, depremzedelerin yaralarını sarmak için kurdukları mobil mutfak ile gece gündüz faaliyetini sürdürüyor. Bir yandan depremzedelere yardım eden ekipler, diğer yandan da arama kurtarma ve lojistik destek ekiplerine çorba ikramında bulunuyor.

Bir diğer deprem bölgesi olan Osmaniye’ye giden 30 kişilik Yerel Destek Ekibi de hem AFAD öncülüğünde arama kurtarma çalışmalarına katılıyor hem de çadır kurulumu başta olmak üzere çeşitli lojistik destek çalışmaları gerçekleştiriyor.

Exit mobile version