Güncel

Tacize Uğrayan Asker Eşi Gerekçesiz İşten Çıkarıldı

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri’de bir zincir market şubesinde çalışan Bahar Demirel, marketin bölge sorumlusunun sözlü tacizine uğradığını iddia etti. 3 çocuk annesi asker eşi kadın, olayın ardından işten çıkarıldı.

Kayseri’de bir zincir market şubesinde çalışan 3 çocuk annesi 35 yaşındaki Bahar Demirel, şubeye denetim için gelen bölge sorumlusu H.K’nın sözlü tacizine uğradığını öne sürdü. Demirel, işten çıkarılmasının ardından travma geçirdiğini belirtti ve H.K hakkında 6 ay uzaklaştırma kararı aldırdı, ardından gerekçe gösterilmeksizin işten çıkarıldı.

Demirel, başından geçen olay hakkında akşam saatlerinde kasadaki parayı saydığını, bölge sorumlusu H.K’nin kendisine doğru yönelerek kendisiyle ve eşiyle ilgili sorular sorduğunu, ardından cinsellik ile ilgili bir soru sorduğunu söyledi. H.K’ya bunun onu ilgilendirmediğini söyleyen Demirel, daha sonra H.K’nın bağırarak üzerine doğru yürüdüğünü söyledi.

Olayla birlikte şoka girdiğini ifade eden Demirel, marketin deposuna indi. Ardından H.K tarafından amiri olduğu için yukarı çağrılan Bahar Demirel, H.K’nın bu olayın yaşanmadığını söyledi. Bahar Demirel, bu olayın etkisinden halen kurtulamadığını ifade etti.

Yaşanan olayın ardından Bahar Demirel, şirketin kendisini gerekçe göstermeden işten çıkardığını söyledi. Demirel, rapor alarak 5 gün izin kullanmasının ve bu süre zarfında psikolojik tedavi görmesinin bu haberi edindiğini söyledi. Üst düzey yöneticilerin bu olaydan haberdar olmayabileceğini belirten Demirel, H.K’nın halen bu şirket bünyesinde çalışmaya devam ettiğini, şirketin kendisine işten çıkarma gerekçesinin 15 gün içinde noter aracılığıyla bildireceğini belirtti. Demirel, H.K’nın yaptıklarına karşın çalışmaya devam ettiğini belirterek bu olaydan önce birtakım olayların daha yaşandığının altını çizdi. Bahar Demirel, buna örnek olarak günlük 90 dakika dinlenme haklarının olmasına rağmen birkaç dakikalık ara bile veremediklerini ifade etti.

Eşinin asker olduğuna vurgu yapan Demirel, kendisinin işinin peşinde olduğunu ve bu şirkete emanet olduğunu, eşinin de ülkeyi ve aynı zamanda bu marketi korumak üzere Doğu Anadolu’da olduğunu söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu