Etkinlik

‘Sucukla Patla’ etkinliği düzenlendi

KAYSERİ (1HA)- Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayseri ve il dışından gelen misafirlere yönelik ‘Sucukla Patla’ etkinliği düzenlendi. Katılımcılar, şehrin iki değeri olan sucuk ve Erciyes Kayak Merkezi’nin buluştuğu yarışmada doyasıya eğlendi.

Büyükşehir Belediyesi kuruluşu Erciyes A.Ş. tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilen Sucukla Patla etkinliğinin bu yıl 4’üncüsü Erciyes Tekir Kapı’da düzenlendi. Etkinliğe Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Başkanvekili Mehmet İştahlı, CNN Türk’ün spikeri Uğur Önver ve vatandaşlar katılım sağladı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte aşçılar tarafından mangalda pişirilen sucuklar yarışmacılara dağıtıldı.

Gerçekleşen yarışmaya başvuru 100 kişi olurken, yarışmaya katılım için 10 kişi hak kazandı. 10 dakikalık süreye göre yarışmaya başlayan katılımcılardan dereceye girenler, belirlenen süre içerisinde önlerine konulan 20 adet sucuk ekmeğin 9’unu yemeyi başardı ancak yenişemedi. Birinci, ikinci ve üçüncü, kura çekimi yapılarak belirlendi. Buna göre birinci Çılgın Snowboard’cu nickname’i ile Murat Anlı, ikinci Bakkalgazi nickname’i ile Bekir Gökkaya ve üçüncü ise Şahoglan nickname’i ile Zakir Gülerik oldu.

YARIŞMACIYA ÖZEL KOSTÜM ÖDÜLÜ

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, sponsorlara teşekkür edip yarışmacıları da tebrik ederek başladığı konuşmasında, yarışmaya özel bir kostümle katılan ve medeni cesaret gösteren kadın yarışmacı Hatice Kılınç’a kostüm ödülü vermeyi kararlaştırdıklarını ifade etti. Cıngı, diğer kadın yarışmacı Nurcan Kalaycı’yı da davet ettiği ödül töreninde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sponsorların katkıda bulunduğu yarışmanın sonunda, birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin ve üçüncüye bin lira olmak üzere toplam 6 bin liralık ödül ve çeşitli hediyeler verilerek günün anısına fotoğraf çekildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu