SP Kocasinan Belediye Başkan Adayı Güngör, “Kentsel Dönüşüm Ofisi projesiyle insanlarımızı depreme dayanıksız konutlardan kurtarmayı amaçlıyoruz”

Kentsel Dönüşüm Ofisi projesini anlatan Saadet Partisi Kocasinan Belediye Başkan Adayı Recep Güngör, “Bu ofislerle kentsel dönüşümün yüzde 60 oranında hızlanıyor. Kamu gücünü kullanıp, belediyeyi etkinleştirerek kentsel dönüşümü hızlandıracağız. Kentsel Dönüşüm Ofisi projesiyle deprem gerçeğiyle karşı karşıya kalan Kayserimizdeki insanlarımızı depreme dayanıksız konutlardan kurtarmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

Saadet Partisi Kocasinan Belediye Başkan Adayı Recep Güngör, Kayseradar ve Radyoradar ortak canlı yayınında ‘Gündem Kayseri’ Programına konuk olarak Moderatör Salih Zeki Çetin’in sorularını yanıtladı.

 

Kocasinan İlçesindeki kentsel dönüşümle ilgili yapacakları projelerden bahseden Göngör, “Bizim belediyecilik anlayışımızda kalfalık dönemi, ustalık dönemi diye bir şey olmayacak. Diye bir şey olmayacak. Ben sadece 5 yılığına adayım. 5 yıl sonra belediye başkanlığını bırakacağım ve siyaseti meslek olmaktan çıkartacağım. 5 yıllığına aday olduğumuz içinde zamanımızda kısa. Kocasinan’da da kentsel dönüşüm diye bir gerçek var ve kentsel dönüşümü hızlandırmamız lazım. Bizim cumhuriyetimiz 100 yıllık bir cumhuriyet. 2 bin 500 tane belediyemiz var. Bu belediyelerden de Kocasinan gibi kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan bir sürü belediye var. Bazı ilçelerde kentsel dönüşüm nasıl yapılmış diye bir araştırma yaptığımızda İstanbul’un bazı beldelerinde Kentsel Dönüşüm Ofislerini gördük. Bu Kentsel Dönüşüm Ofisleri projesini de Kocasinan’da uygulayalım dedik. İstanbul’da şöyle uygulanmış; belediye gidip kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan mahallelere Kentsel Dönüşüm Ofisi açmış. Bu ofisler teknik belediye personellerini istihdam etmiş. Buradaki personellerde kentsel dönüşüm noktasında o bölgedeki vatandaşları bilgilendirmiş. Bu ofislerle kentsel dönüşümün yüzde 60 oranında hızlanıyor. Kayseri’nin tamamında hızlı bir şekilde dönüştürülmesi gereken 150 bin tane depreme dayanıksız konut var. Buradaki 90 bin konutu biz sadece bu projeyle dönüştürebiliriz. Kocasinan’da da 50 bin kentsel dönüşüm konutu var. Buradaki 30 bin konutu sadece Kentsel Dönüşüm Ofisi projesiyle hızlı bir şekilde dönüştürebiliriz. Kalan 20 bin konutla ilgili de farklı bir projemiz var. Kamu gücünü kullanıp, belediyeyi etkinleştirerek kentsel dönüşümü hızlandıracağız. Bu projeyle deprem gerçeğiyle karşı karşıya kalan Kayserimizdeki insanlarımızı depreme dayanıksız konutlardan kurtarmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kulandı.

Exit mobile version