SON UMUT: SMA’LI ÇOCUKLAR DESTEK BEKLİYOR

Site Kapak Fotoğrafı - 2022-10-24T211904.683

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 2 hastası Melih Eymen Ceylan ve Hasan Çınar Süyüm için yarın yardım gecesi düzenlenecek.

Bir tür kas hastalığı olan SMA Tip 2 hastası Melih Eymen Ceylan ve Hasan Çınar Süyüm için yardım kampanyası başlatılmıştı. Kayseri’deki gazetecilerin girişimleriyle Salı günü (yarın) saat 19:00’da Erciyes Kültür Merkezi’nde yardım gecesi düzenlenecek. İktidarından muhalefetine bütün siyasi parti temsilcileri, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin destek vermesi beklenen kampanyada toplanan paralar, iki çocuğun yurt dışındaki tedavisi için harcanacak.

SMA’LI ÇOCUKLAR YARDIM BEKLİYOR

SMA Tip 2 hastası olan Melih Eymen’in yurt dışında tedavi olabilmesi için gerekli olan paranın sadece yüzde 34’ünü tamamlayabilen ailesi Melih Eymen’in sağlığına kavuşması için destek bekliyor.

SMA Tip 2 hastası olan Hasan Çınar’ın ise yurtdışında Zolgensma gen tedavisi olabilmesi için gerekli paranın sadece yüzde 52’sini tamamlanabildi. Hasan Çınar’ın ailesi çocuklarının sağlığına kavuşabilmesi için destek bekliyor.

Exit mobile version