Soğanlı’da Enduro ve ATV Şampiyonası ve “Anadolu Ateşi” dans gösterisi

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Soğanlı Vadisi’nde Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası ve “Anadolu Ateşi” dans gösterisi düzenlenecek.

Vali Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç işbirliğiyle Kayseri’nin turizm alanında önemli merkezlerinden, Kapadokya’nın giriş kapısı olarak anılan Yeşilhisar ilçesi Soğanlı Vadisi’nin tanıtımına yönelik çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda, 19-20 Kasım’da Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası gerçekleşecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Büyükkılıç, “Masal diyarı, Kapadokya’nın giriş kapısı Soğanlı Vadimizde yaptığımız çalışmalar, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın ilgisini çekiyor. Balon turizmimizin yanı sıra, geçtiğimiz günlerde Off-Road yarışları gerçekleştirdik. Şimdi de muhteşem heyecana sahne olacak bir şampiyonaya daha ev sahipliği yapacağız. Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nda Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Yeşilhisar Belediyesi, ORAN, Spor Toto, Asperox ve Türkiye Motosiklet Federasyonu gibi çok sayıda sponsorlar yer alacak” ifadelerini kullandı.
Büyükkılıç, ayrıca 19-20 Kasım’da Soğanlı Vadisi’nin Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nda, yarışçıların engel atlama, yokuş tırmanma, kayalıklardan geçme gibi zorlu parkurlarda mücadele edeceğini söyledi.

SOĞANLI VADİSİ’NDE ANADOLU ATEŞİ YANACAK
Başkan Büyükkılıç, şampiyonanın muhteşem bir gösteri ile taçlanacağını belirterek, “Anadolu’nun binlerce yıllık kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlanan ateşini tüm dünyaya tanıtan Anadolu Ateşi gösteri yapacak. Türkiye Enduro & Atv Şampiyonası kapsamında dünyayı kasıp kavuran “Anadolu Ateşi” dans gösterisi 20 Kasım Pazar Saat 17.30’da Kayseri’mizin Kapadokya’sı Soğanlı Vadisi’nde siz değerli hemşehrilerimizle bir araya geliyor” şeklinde konuştu.