Güncel

Sele kapılan 100 koyun telef oldu

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde yaşanan yoğun yağış nedeniyle sel meydana geldi. Küçükbaş hayvanlarını otlattığı sırada sele kapılan 16 yaşındaki Arda Can Şahan, jandarma ekipleri tarafından kurtarılırken sele kapılan yaklaşık 100 koyun telef oldu.

Kayseri’de yaşanan yoğun yağışlar hayatı olumsuz etkiledi. Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde de etkili olan yoğun yağış sele neden oldu.
Yeşilhisar’ın Akköy Mahallesi Sorgun Yaylası mevkiinde küçükbaş hayvanlarını otlatmaya çıkan Arda Can Şahin (16) ile Mustafa Şahin (17) sağanak yağışa yakalandı. Etkili olan yağış sonrasında meydana gelen selden hayvanlarını kurtarmak isteyen Arda Can Şahin sel sularına kapılarak yaklaşık 50 metre sürüklendi. Dere yatağında bulunan bir ağaca tutunarak kurtulan Arda Can Şahin, tedbir amaçlı Yeşilhisar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunmayan Şahin tedavi edildikten sonra taburcu edildi.
Yapılan ilk incelemeler sonucunda yaklaşık 100 koyunun sel sularına kapılarak telef olduğu belirlendi. Bölgede hasar tespiti yapılması için AFAD ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri çalışmalara başladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu