Fotoğraflı (86)

Şeker ve kolonyalar bayrama hazır: vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ramazan Bayramının vazgeçilmezlerinden şeker ve kolonyalar alıcısıyla buluşuyor. Bu yıl en uygun bayram şekerleri ise 150 liradan başlayarak 800 liraya kadar yükselirken kolonyalar ise 50 liradan başlıyor.

Ramazan Bayramında misafirlere ikram etmek üzere bu yıl da şeker ve kolonyalar yoğun ilgi görüyor. Vatandaşlar bayram hazırlıkları için çarşıda yoğunluk oluşturuyor ancak fiyat artışları alışverişler de de etkili oluyor. Geçen yıla göre fiyatların arttığını ve müşterilerin de bu durumdan etkilendiğini ifade eden esnaf Mahmut Güryap, “Bayram gelmeden önce siparişlerin nasıl ayarlanacağı konusunda bir toplantı yaparak hazırlıklarımıza başlarız. Yoğunluk var, her bütçeye uygun da çeşitlerimiz var. Geçen seneye göre bayağı bir fiyat artışı var o da ham maddeden kaynaklanıyor. Nakliyeden kakaoya işçi maliyetlerinden dükkan kiralarına kadar her şey etkiliyor.
Fiyat artışı olduğunda ister istemez müşteriler için de azalma oluyor; 3 kilogram alacaksa 2 kilograma düşürüyor. Yine de milli ve dini bayramlarımızda ne olursa olsun bu gelenekleri devam ettirmemiz gerekiyor. Bayram şekerlerimiz 150 liradan başlıyor ve 800 liraya kadar çıkıyor. Lokumlar 50 liradan başlıyor 500 liraya kadar çıkıyor ve kolonyamızda 50-60-100 lira olarak değişiyor. Her bütçeye uygun ürün oluyor” diye konuştu.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Şeker ve kolonyalar bayrama hazır: vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor