Şeker Fabrikası’nda çıkan yangın söndürüldü

Site Kapak Fotoğrafı (45)

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Şeker Fabrikası’nın soğutma kulelerinde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun çalışması sonucu tamamen söndürüldü. Can kaybı ya da yaralanmanın olmadığı yangında oluşan maddi zararın boyutlarının belirlenmesi için çalışmalar sürüyor.

Yangın, sabah saatlerinde Kayseri Şeker Fabrikası’nın soğutma kulelerinde çıktı. Yangın nedeniyle göğe yükselen duman kilometrelerce uzaktan fark edildi. Teknik bir sebepten dolayı başlayan yangına fabrika ve Büyükşehir itfaiye ekipleri müdahale etti. Yaklaşık 2 saatlik çalışma sonucu alevler kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangın nedeniyle can kaybı ya da yaralanma olmadı.

Şeker Fabrikası yönetiminden yangınla ilgili kısa bir bilgilendirme de yapıldı. Yangının saat 10.30 sıralarında fabrikanın soğutma kulelerinde başladığının belirtildiği açıklamada, “İtfaiye ekiplerimizin hızlı müdahalesiyle söndürülmüştür. Çok şükür can kaybı ya da yaralanma olmamıştır. Bütün Şeker camiamıza ve personelimize geçmiş olsun” ifadelerine yer verildi.

Bu arada yangın nedeniyle fabrikada oluşan maddi hasarın tespiti için çalışma başlatıldı. Zararın boyutları, itfaiye ve fabrika çalışanlarının hazırlayacağı rapor sonrası ortaya çıkacağı belirtildi.

Exit mobile version