Siyaset

Sarıoğlan ve Akkışla’ya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla doğal gaz

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’nin Sarıoğlan ve Akkışla ilçelerine nüfusu az olmasına rağmen doğal gaz ulaştırılması için çalışma başlatıldı. Altyapı çalışmalarının başlatıldığı törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “EPDK ile diğer kuruluşlarımıza göre ilçemizin nüfus sayısı itibarıyla doğalgaz arzının olmasının hiç imkanı yoktu. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Kayseri’ye özel durum oldu” açıklaması yaptı.

Akkışla ve Sarıoğlan ilçelerine doğal gazın ulaştırılması amacıyla altyapı çalışmasının başlatılması için tören düzenlendi. Sarıoğlan Belediyesi’nde yapılan törene AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Sarıoğlan Kaymakamı Hatice Ruveyda Kahraman, Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, ilçe belediye başkanları SOCAR temsilcileri, siyasiler, davetliler ve ilçe sakinleri katıldı.

“CUMHURBAŞKANI TALİMATIYLA KAYSERİ’YE ÖZEL BİR UYGULAMA OLDU”

Süreç hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, “Fatih Dönmez Bakanımız, burada bir irade ortaya koydular. EPDK ile diğer kuruluşlarımıza göre ilçemizin nüfus sayısı itibarıyla doğalgaz arzının olmasının hiç imkanı yoktu. Bakanımız bütün bunlara rağmen bizleri kırmadı, Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatlarıyla ‘Kayseri’ye özel bir durum olacak, başka yolu yok’ dedi. Allah’ın izniyle, kazasız belasız gaz çalışmalarımız tamamına erecek” ifadelerini kullandı. Büyükkılıç; BOTAŞ, EPDK, Kayserigaz ve SOCAR yetkililerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

İki ilçeye doğal gazı ulaştıracak altyapı çalışmalarının, fizibilite çalışmalarının ardından 15 Nisan Cuma günü itibarıyla fizikken başlayacağı ifade edildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu