Ana SayfaHaberGüncelSANATÇI AHMET EŞKİN: “KAYSERİ BAYRAĞINI TÜRKİYE VE AVRUPA’DA SALLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

SANATÇI AHMET EŞKİN: “KAYSERİ BAYRAĞINI TÜRKİYE VE AVRUPA’DA SALLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA) – İstanbul’da başlayan Kayseri Tanıtım Günleri etkinliğine katılan Şarkıcı Ahmet Eşkin, şarkılarıyla Kayseri bayrağını Türkiye’de ve Avrupa’da sallamaya çalıştıklarını söyledi. Eşkin, “Kayserili olmaktan gurur duyuyoruz. Kayserimiz ne kadar pastırmamızla, sucuğumuzla, mantımızla bilinse de bizler de sanat camiamızda bu rolü üstlenmiş durumdayız” dedi.

 

İstanbul Yenikapı’da 8-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan Kayseri Tanıtım Günleri, 2’nci gününde… Etkinlik kapsamında Kayseri’den birçok firma stant kurdu, ürünlerini sergiliyor. Kayseri’nin yöresel lezzetleri pastırma, sucuk, mantı, gilaburu gibi ürünler de ziyaretçilerden ilgi görüyor. Kentin tarihi ve kültürel zenginlikleri ise görsellerle anlatılmaya çalışılıyor.

 

Kayseri Tanıtım Günleri etkinlik alanını ziyaret eden Kayserili Şarkıcı Ahmet Eşkin, şarkılarıyla Kayseri bayrağını Türkiye’de ve Avrupa’da sallamaya çalıştıklarını söyledi. Eşkin, şunları ifade etti: “Aslan Gibi Kayseriliyiz ve Kara kız şarkımızla elimizden geldiği kadar Kayseri Bayrağını bütün Türkiye’de gerekse de bütün Avrupa’da sallamaya çalışıyoruz. Kayseriliyiz, Kayserili olmaktan da gurur duyuyoruz. Kayserimiz ne kadar pastırmamızla, sucuğumuzla, mantımızla bilinse de bizler de sanat camiamızda bu rolü üstlenmiş durumdayız. Bugün de Kayseri Tanıtım Günleri adı altında İstanbul Yenikapı’da hem Kayseri’ye gönül veren hem ülke vatandaşlarımızla hem de Kayserililerle buluşma adına da güzel bir konserimiz olacak. Ortam çok güzel, çok başarılı bir organizasyon. Kayseri’ye özgü bütün mamullerin ve bütün esnafların burada olduğu ve insanların da gerçekten merak edip buraya akın akın geldiği güzel bir organizasyon olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...
Exit mobile version