GüncelSpor

Şampiyonlar yemekte buluştu

 

KAYSERİ (1HA) – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bünyan İlçe Başkanı Tevfik Düzen, ortaokullar arasında yapılan Kayseri Basketbol Şampiyonasında, TED Kolejini farkla mağlup ederek şampiyon olan Bünyan Şehit Cennet Yiğit Ortaokulu okul takımı ile yemekte buluştu.

Ortaokullar arasında yapılan Kayseri Basketbol Şampiyonasında, toplam 15 takımın katıldığı müsabakalarda geçen senenin şampiyonu ve Türkiye Dördüncüsü Bünyan Cennet Yiğit Ortaokulu ile TED Kayseri Koleji final oynadı. Finalde geçen senenin şampiyonu Bünyan Cennet Yiğit Ortaokulu maçı 78-54’lük sonuçla kazandı. MHP Bünyan İlçe Başkanı Tevfik Düzen, Ortaokullar arasında yapılan Kayseri Şampiyonasında, TED Kolejini farkla mağlup ederek şampiyon olan Bünyan Şehit Cennet Yiğit Ortaokulu okul takımı ile yemekte buluştu.

Burada konuşan MHP Bünyan İlçe Başkanı Tevfik Düzen, “Bunlar Bünyan’ın evlatları, aslında bu sonuç bizim için sürpriz olmadı. Geçen yıl Türkiye dördüncüsü olan bir takımdan bahsediyoruz. Geçen yıl ilk defa katılmış olmalarından dolayı tecrübesizliklerine verdik ama bu yıl aynı başarıyı bekliyorduk. Geçen yılda Türkiye finallerine katılan tek devlet okuluyduk. Biliyorsunuz Basketbol marjinal bir spor dalı ve ağırlıklı olarak kolejlerin bu konuda başarılı olduğu bir bölüm ama bir devlet okulunun ve bunu da Bünyan’ın evlatlarının başarmış olması bizim için büyük mutluluk. Bugünde Kayseri şampiyonluğunun ardından birlikte bir kutlama yemeği verelim dedik. Çocuklarımızla, geleceğimizle beraberiz. Bundan sonraki süreçte de umudumuz Türkiye şampiyonluğu. Bu noktada da kendilerine başarılar diliyorum. Onurumuz, gururumuz oldular. Sağ olsunlar, var olsunlar. Takımımıza desteğimiz sonsuz devam edecek.  Geçen seneki şampiyonaya ben katılamamıştım ama arkadaşlarımız kendilerine refakat etmişlerdi. Bu yılda takımımız adına, geleceği adına çocuklarımıza yapılabilecek her türlü yatırım, destek ve motivasyon konularında yanlarındayız, arkalarındayız” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞUNU DA ALACAKLARINA DİYE CANI GÖNÜLDEN İNANIYORUM’

Şampiyon olan öğrencileri canı gönülden kutladığını söyleyen Bünyan Şehit Cennet Yiğit Ortaokulu Müdürü Saffet Arslan, “Öncelikle çok değerli Ömer hocamdan başlamak üzere çok değerli sevgili yavrularımızı canı gönülden kutluyorum bizlere bu onuru gururu yaşatan teşekkür ediyorum. Bünyan Şehit Cennet Yiğit Ortaokulunun idaresi olmaktan ve bunu bu şekilde yaşatanlardan da çok onur duyuyorum. Bu mutluluk tarif edilemez geçen sene de aynı duyguları yaşamıştık. Bu sene çocuklarımız direk yarı finallere katılmakla inşallah Türkiye şampiyonluğunu da alacaklarına diye canı gönülden inanıyorum. Sevinç anlatılmıyor. Göğsümüzü yarsak da çocukları bağrımıza bassak o kadar mutluyum. Değerli öğrencilerimiz, velilerimiz ve Bünyan halkımız bizi asla yalnız bırakmadı. Her zaman yanımızda oldular. Geçen sene gittiğimiz illere de bizzat geldiler teşrif ettiler desteklediler. Onları da canı gönülden kutluyoruz. Değerli başkanlarımıza da bu tür fırsatı verdikleri için çok teşekkür ediyoruz. Öncelikler Bünyan Kaymakamımız, belediye başkanımız, Tevfik Başkanımız, Muzaffer Pala başkanımız olmak üzere hepsine teşekkür ediyorum. Bu bir birlik beraberlik işi bu coşkuyu bu çocuklar Bünyan halkına yaşattılar. Bünyan’da bu sayede bir kucaklaşma oldu.  Bu sosyal dayanışma ve birlikte hareket etmenin de güzel bir örneğiydi” şeklinde konuştu.

‘KİMSEYE BİR ŞEY İSPATLAMAK GİBİ BİR GAYEMİZ YOK’

Tek rakiplerinin kendileri olduğunu söyleyen Bünyan Şehit Cennet Yiğit Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ömer Demir, “Hamdolsun bu sene de şampiyon olduk. Bizim kimseye bir şey ispatlamak gibi bir gayemiz yok ama şöyle ‘o bir kere olur gibi’ bir algı vardı. Dediğimiz gibi bizim kimseye bir şey ispatlamak gibi bir gayemiz yok. Bizim tek rakibimiz iyiyse de kötüyse de sonuncu da olacaksak şampiyon da olacaksak bu kendimizdir. Kadromuz yüzde 60-70 oranında değişti. Bu kez geçen sene Türkiye dördüncülüğünü kazanan çocukların birçoğu üst kategoriye geçtikleri için alttan gelen çocuklar var. Şu an yarıştığımız yaş grubundan bir yaş küçüklerin daha çok oynadığı müsabakalar bunlar. Şampiyonluk, bu açıdan bizim için çok kıymetli. Bu çocuklar sayesinde, geçen sene Türkiye’de derece elde ettikleri için Kayseri kontenjanını biz ikiye çıkardık biz otomatikman olarak Türkiye yarı finallerinden başlıyoruz. TED koleji ise inşallah onlar da gruplara giriyor inşallah onlarla da Türkiye yarı finalde beraber mücadele ederiz diye umuyorum. Bazen beni veliler çekiyor saha kenarında çıldırıyorsunuz fazla kaptırıyorsunuz diye ben her zaman söylüyorum benim tek derdim kendi çocuklarımla, bizim başarıda, başarısızlıkta çocuğun iyi hareketinde, kötü hareketinde, ben bu duyguyu yaşıyorum. Bu tamamen bir duygu meselesi zaten bu duygu olmasa ben bu işi yapmam. Bir devlet okulu olarak önemli işler yaptığımızı düşünüyorum basketbol branşı tırnak içinde bir kolej sporu ama bu tabloları yıkan çocuklarımız var. Gerçekten önemli işler yapıyorlar. Vazgeçmemeyi, sporda neticelerini herkese ispatlıyorlar. Bunlar kolay başarılar değil burada müthiş bir emek var çocukların verdiği muazzam bir emek var. Hepsi ile ayrı ayrı gurur duyuyorum bana eğer hayatımın en anlamlı günlerini yaşatıyorlar. Şimdi Türkiye yarı finalleri 4 ilden birinde olacak, orayı geçersek bu sefer Türkiye finalleri Konya’da olacak. Olur veya olmaz bizim hayalimiz Türkiye finallerine kalmak. Bu yolda da önümüzde 4 aylık süreç var gruplara es geçeceğimiz için bıkmadan, usanmadan, vazgeçmeden, kaderin gayrete aşık olduğunu bilerek vazgeçmeden çalışmaya devam edeceğiz inşallah” diye konuştu.

Eğitimci yazar Burhanettin Akbaş ise şunları söyledi: “Büyük bir mutluluk çünkü başarının tesadüfü olmadığı ortaya çıktı. Seyircimiz hazır Bünyan’da çok büyük değişiklikler oluyor. Geçen seneden beri başladı bu Rüzgar devam ediyor. Bu sene de bunun tesadüfü olmadığı ortaya çıktı çok başarılı bir çalıştırıcı antrenörümüz var. Ben hanımları falan basketbol maçında göreceğimi söyleseler Bünyan ölçeğinde söylüyorum çok fazla inandırıcı gelmezdi ama gerçekten Sivas’ta da gördüm, Kırşehir’de Denizli’de hanımlar başta geliyordu. Bugün çok güzel bir şampiyonluk oldu tabii bu kayserimizin güzide bir takımı, bu bir devlet okulu bunun altını çiziyorum o yüzden bu başarının altı kuvvetlice çizilmeli diye düşünüyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu