Ana SayfaHaberAsayişSAHTE SATIŞ İLANIYLA NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK: 3 ŞÜPHELİ YAKALANDI

SAHTE SATIŞ İLANIYLA NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK: 3 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA)- Kayseri’de polis ekiplerince, sosyal medya uygulamaları üzerinden sahte satış ilanı vererek insanları dolandıran 3 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin 19 farklı ilde çok sayıda vatandaşı benzer yöntemlerle dolandırarak toplamda 260 bin lira haksız kazanç elde ettikleri ortaya çıktı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Dolandırıcılık Büro Amirliği Nitelikli Suçlar ekipleri, kentte güvenliği sağlamak için çalışmalara devam ediyor. Şikâyet üzerine harekete geçen ekipler, bazı ünlü sosyal medya satış uygulamaları üzerinden farklı rumuz ve isimler kullanarak sahte Playstation5 oyun konsolu satış ilanı verdikleri bilgisine ulaşıldı. Uygulama üzerinden mağdurlarla irtibata geçen dolandırıcıların, mağdurları ikna etmek amacıyla da daha önceden kargoda gönderimi için paketlenen Playstations oyun konsolu paketlenme anına ait görüntülere dışarıdan kendileri ses montajı yaparak ve mağdurların bizzat isminin söylendiği video görüntüleri yolladıkları da ortaya çıkarıldı. Mağdurlar da ürünün kendisine gönderileceğine inanarak şüphelilerin hesaplarına para aktardıkları ve şüphelilerin, paralar hesaba geçtikten sonra mağdurların telefonlarını engelleyip ürün göndermeyerek nitelikli dolandırıcılık yaptıkları anlaşıldı.

Soruşturma kapsamında 19 farklı ilde çok sayıda vatandaşı benzer yöntemlerle dolandırarak toplamda 260 bin lira haksız kazanç sağladıkları anlaşılan şüphelilerin yakalanması için operasyon planlandı. Belirlenen adreslere yapılan eş zamanlı baskında A.C., S.O. ve K.A. yakalandı.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerin ardından adli makamlara sevk edilecek.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti Kayseri’de düğün sonrası...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de tramvayın altında kalan çocuk hayatını kaybetti

Kayseri’de iddiaya göre tramvaya güvenlikten izinsiz binmek isteyen 15...
Exit mobile version