SAHİBİ OLDUĞU HAYVANLARIN BAKIMINI ELLERİ İLE YAPIYOR

KAYSERİ (1HA – ÖZEL) – Kayseri’nin İncesu ilçesinde yaşayan Mevlüt İlhan, sahibi olduğu işletmede birçok evcil hayvana ev sahipliği yapıyor. İlhan ‘Kadife’ ismini verdiği eşeğine ve diğer hayvanların bakımını da kendi elleriyle yapıyor.
Son dönemlerde Konya ve Ankara Mamak’taki hayvan barınaklarında çekilen ve büyük tepkiye neden görüntülerin ardından Kayseri İncesu ilçesinde çekilen görüntüler yüz güldürdü. İlçede Merzifonlu Karamustafapaşa Kervansarayı’nda işletmecilik yapan Mevlüt İlhan, koyun, eşek, köpek, kedi, tavşan ve farklı cinslerde tavukları işletmesinin bahçesinde gelen misafirlere sergiliyor. Özellikle çocuklara hayvan sevgisini aşılayan İlhan, hayvanların bakımlarını da kendi elleri ile yapıyor.
‘Kadife’ ismini verdiği eşeğinin tırnak bakımlarını yapan İlhan “Son dönemlerde yaşanan hayvana şiddet olayları beni çok üzdü. Bizler, karıncanın yuvası dağılmasın diye yolunu değiştiren insanlarken şimdi hayvana ellerine aldıkları küreklerle saldıranlar oldu. Bu kabul edilebilir değil. Bu kişilerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Biz de işletmemizde evcil hayvanları vatandaşlarımızın ziyaretine ücretsiz olarak sunuyoruz. Bakımlarını da bizzat kendim yapıyorum” diye konuştu.