Ana SayfaHaberGüncelRUSYA'DAN KAYSERİ'YE DİREKT UÇUŞLAR YENİDEN BAŞLADI

RUSYA’DAN KAYSERİ’YE DİREKT UÇUŞLAR YENİDEN BAŞLADI

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA) – Uzun süredir yapılmayan Rusya’dan Kayseri’ye direkt uçuşlar yeniden başladı. Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in Ulaştırma Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler olumlu sonuçlandı ve Moskova-Kayseri, Kazan-Kayseri ve St.Petersburg seferlerinin yeniden başladığı duyuruldu.

Özellikle kış turizmi açısından Kayseri – Rusya direk uçuşlar büyük önem taşıyor. Pandemi öncesi yapılan seferler, uzun süredir yapılamıyordu. Seferlerin yeniden başlaması için Vali Gökmen Çiçek, Ulaştırma Bakanlığı yetkilileriyle konuyu masaya yatırdı. Görüşmeler olumlu sonuçlandı ve Moskova-Kayseri, Kazan-Kayseri ve St.Petersburg seferlerinin yeniden başladığı açıklandı.

Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Sarıçam, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle yurt dışından gelen turist sayısında düşüş yaşandığını söyledi. Sarıçam, “Kış dönemi için ise Erciyes Kayak Merkezimiz var. Burası da Kayseri Büyükşehir Belediyemizin yatırımları ile uluslararası alanda sayılı kayak merkezleri arasına girdi.  En çok turisti ise Rusya, Ukrayna, Belarus gibi ülkelerden almaktaydık. Fakat buna Rusya-Ukrayna savaşı büyük sekte vurdu. Geçtiğimiz kış buralardan turist ağırlayamadık. Savaştan sektörümüz olumsuz yönde etkilemiş ve bu ülkelerden gelen turist sayımızda büyük düşüşler yaşamıştık. Rusya’dan direk uçuşların iptali konusunda ise sayın valimizin yardımını talep etmiştik. Ulaştırma Bakan Yardımcımızı hemen aradı ve sıkıntımızı dile getirdi. Kış sezonunda Rusya’dan seferlerin önemine değindi. Bugün öğrendik ki Rusya yetkililerin onayı ile Kayseri’ye direkt uçuşlar yeniden başlamıştır” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...
Exit mobile version