ROSSE MOBİLYA YÖNETİM KURULU BAŞKANI DİLMEN, “KAYSERİ’DE GÜZEL İŞLER YAPILDIĞINI İSPATLAYACAĞIZ”

 

KAYSERİ (1HA) – Rosse Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dilmen ‘Kayseri mobilyanın başkenti’ sloganının altını doldurulması gerektiğini söyledi. Dilmen, “Kayseri mobilyanın başkenti sloganının altını doldurmamız gerekiyor. Bunu sokaktaki insanlar dolduramaz. Bunu üreticiler dolduracak. Hep beraber çok çalışacağız, işimizi güzel yapacağız. İnsanlara Kayseri’de güzel işler yapıldığını ispatlayacağız” dedi.

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde 29 Ocak Pazar gününe kadar devam edecek olan İstanbul Mobilya Fuarı’nın 4’üncü gününde firmalar ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Kayseri’den fuara katılan 180’in üzerinde mobilya ve yatak üreticilerinden birisi olan Rosse Mobilya da fuarda yerini aldı.

15 yıllık bir firma olduklarını söyleyen Rosse Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dilmen, 35 ülkeye ihracat yaptıklarını belirtti. Ürettikleri ürünleri yüzde 70’ini yurt dışına yüzde 30’unu ise yurt içine gönderdiklerini dile getiren Dilmen, “15 yıllık bir firmayız. Aşağı yukarı 70 kişi çalışıyoruz. 35 ülkeye ihracat yapıyoruz. Üretimimizin yüzde 70’i yurt dışı yüzde 30’u yurt içi. Burada gördüğünüz bütün ürünler kendi AR-GE ekibimiz tarafından tasarlanıyor. Başka bir yerden bir resim görüp oradan bir ürün yapmayız bizim kendi ekibimiz tasarlar, kendimiz çalışırız, kendimiz yaparız. Burada gördüğünüz bütün ürünler bizim kendi atölyemizden çıkıyor. Dışarıdan başka bir yerden yaptırdığımız bir ürün yok. Kaplama atölyesi, ahşap atölyesi hepsi bizim kendi fabrikamızın içerisinde. Ürünlerimiz genellikle körfez ülkeleri, Rusya, Doğu Avrupa var. Çok az İtalya var. Amerika ile de Kayseri fuarında başladık. Aşağı yukarı 35 – 40 ülkeye ihracat yapıyoruz ama ağırlıklı olarak Körfez ülkelerine yapıyoruz” şeklinde konuştu.

‘BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN ŞEY KAYSERİ’YE LAF GELMEMESİ’

‘Kayseri mobilyanın başkenti’ sloganının altını doldurulması gerektiğini söyleyen Dilmen, “Kayseri mobilyanın başkenti sloganının altını doldurmamız gerekiyor. Bunu sokaktaki insanlar dolduramaz. Bunu üreticiler dolduracak. Hep beraber çok çalışacağız, işimizi güzel yapacağız. İnsanlara Kayseri’de güzel işler yapıldığını ispatlayacağız. Üreticiler ispatlayacak. Gönül rahatlığıyla Kayseri’deki insanlar orada Made in Kayseri yazısını gördüklerinde diyecekler ki gerçekten güzel olmuş diyecekler. Şehrini seven insan, milliyetçi insan bunlara dikkat eder. Bizim için önemli olan şey Kayseri’ye laf gelmemesi. Bizi üzen şey şu, müşteri buraya geliyor sipariş yazıyor, bana diyor ki siz İnegöl olarak zaten bize gönderirsiniz. Dedim burası İnegöl değil Kayseri. Ya nasıl Kayseri diyor. Bu çok üzücü bir şey niye değil. Çok güzel firmalarımız, ürünlerimiz var, arkadaşlarımız ciddi emek harcıyorlar” ifadelerini kullandı.

Exit mobile version