3 C
Kayseri
Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaHaberGüncelPusatlı’da Mustafa Yıldızdoğan rüzgarı

Pusatlı’da Mustafa Yıldızdoğan rüzgarı

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA-ÖZEL) – Pusatlılar Derneği tarafından Tomarza İlçesi Pusatlı Mahallesinde düzenlenen Birlik ve Beraberlik festivalinde Mustafa Yıldızdoğan sahne aldı.
Kayseri’nin Tomarza ilçesine bağlı Pusatlı Mahallesinde düzenlenen festivalde Mustafa Yıldızdoğan sahne alarak, izleyicilerine keyifli anlar yaşattı. Festivale, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Kayseri Bağımsız Milletvekili Baki Ersoy, Tomarza Kaymakamı Emre Cebeci, Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin, Pusatlılar Derneği Başkanı Mustafa Özyolu ve davetliler katılım sağladı.
Konser öncesi konuşma gerçekleştiren BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Şu anda dış politikada Türkiye Cumhuriyeti devleti son yıllarda görebileceğimiz en güçlü bir şekilde bağımsız bir politika izliyor. Türk Devleti ve Türk Birliği bugün Libya’da. Azerbaycan’ın 30 yıllık işgali altındaki Ermenistan tarafından işgal edilen Karabağ toprakları bu dönemde kurtarıldı, azad edildi. Doğu Akdeniz’de, Ege’de, Karadeniz’de velhasıl her yerde Türkiye Cumhuriyeti, Mehmetciğimiz var. Savunma Sanayinin yüzde 90’ını yerli üretim yapıyoruz. İHA’ları, SİHA’ları sadece kendimiz üretmekle kalmıyor, Ukrayna’da da, Pakistan’da da, Azerbaycan’da da, Libya’da da Türk İHA ve SİHA’ları görev yapıyor. Bütün bunlar Türkiye ve Türk Milleti için önemli gelişmelerdir. Bunlar bağımsızlığın en önemli göstergelerinden bir tanesidir” diye konuştu.
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel ise, “Tomarza’da Doğalgaz hattımız var. Doğalgaz hattı buradan geçiyor. Pusatlı’da da doğalgazın gelmesi için imar çalışmaları yapılıyor. Bunun da müjdesini buradan size vermiş olalım. Pusatlımız da yakın zamanda doğalgaza kavuşacak. Tomarza eskiden adeta çıkmaz bir sokaktı. Tomarza’dan başka bir yere yol gitmezdi. Ama şimdi Niğde’den gelip Malatya’ya gidecek olanlar Erciyes’in güney çevreyolu olan bu yolu kullanıyorlar. Malatya’dan gelip Niğde’ye gidecek olanlar bu yolu kullanıyorlar. Develi ve Tomarza arasında ciddi bir trafik var. Maden ocaklarında çalışan ciddi araçlar var. Dolayısıyla her anlamda bu yolumuz, hastanemiz, Fen Lisemiz gerek Tomarza gerekse Tomarza’nın köyleri kalkınıyor, dahada kalkınacak” ifadelerini kullandı.
Kayseri Bağımsız Milletvekili Baki Ersoy da, “Anadolu birbirine kenetlendiğinde Türkiye’yi hiç kimse yıkamaz. Bizim birlik ve beraberliğimizi daim etmemiz gerekiyor. Çünkü bu vatanın birliği ve bu devletin devamı için Anadolu’nun bunu yapması gerekiyor. Kayseri’de Anadolu’muzun kadim kentlerinden bir tanesi ve her zaman vatanının devletinin milletinin yanında olmuş, yiğit insanlardan oluşan bir şehirdir. Bu vatana karşı hain emelleri bulunan hiç kimseye fırsat vermeyelim. Yarın elimizde vatan olmazsa hiçbir şeyin anlamı kalmaz. Bunun için gece gündüz demeden çalışacağım. Kapı kapı, köy köy, hane hane gezeceğim” dedi.
Tomarza Kaymakamı Emre Cebeci de, “Gençlerimiz inançsızlık boşluğunda boğuluyor. Bunun en büyük sebebi kent hayatıdır. Üstat Teoman Duralı’nın da dediği gibi ‘Bir kuzunun doğumuna, bir fidanın yeşerip ağaç olmasına şahitlik etmeyen çocuğa Allah’ı anlatamayız.’ Köy hayatında doğallık, güneşin doğuşu, yıldızlar varken kent hayatında beşerî yapımlar, Allah’ın tabiatını gölgeleyen beton yapılar var. Bu yüzden rica ediyorum köylerimizden bağlarımızı koparmayalım. Çoluğumuzu çocuğumuzu köylere davet edelim, onlar da ırmağın akışına, kuzunun doğumuna, fidanın büyümesine şahitlik etsinler” diye konuştu.
Tomarza Belediye Başkanı Davut şahin ise: “İlçemiz, altyapı ile doğalgaza kavuşmuş, KASKİ’miz ile kanalizasyonu geliştirmiş, her taraf internet ağı olmuştur. Üst yapıda 1., 2. etap Tokilerimiz, 5 yıldızlı denilecek D sınıfı hastanemiz, Fen Lisemiz ve Yüksekokulumuz ile adeta eğitim üssü olmuş bir ilçedir” dedi.
Pusatlılar Derneği Başkanı Mustafa Özyolu ise konuşmasında, “Buraya geldiğimizden beri köyümüz ve köylümüz için en iyisini hedefledik. Bu yüzden bu programı düzenliyoruz. Meşakkatle hazırladığımız bu programda keyif almanızı temenni eder, iyi eğlenceler dilerim” ifadelerine yer verdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...

Son Haberler