“Pozitif Oku/Yorum Projesi” Sona Erdi

FİRARİ HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ (21)

KAYSERİ,(BGC)- Pozitif Gençlik Spor İzcilik Kulübü Derneği’nin yürüttüğü “Pozitif Oku/Yorum Projesi” sona erdi.

Kayseri Pozitif Gençlik Spor İzcilik Kulübü Derneği’nin Gençlik Projeleri Destek Programı 2020-1 çağrısı kapsamında yürütülen ‘’POZİTİF OKU/YORUM projesi’’ sonlandı.
Kulüp, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile Kayseri’nin 16 ilçesi dahil tüm okullara resmi yazı ile projenin başladığı, sosyal mecrada yarışmaların olduğunu ve kütüphanelerinde yer alan 2000 kitaba ulaşarak gençlerin kendilerini geliştirebileceklerini belirtti. Gençlik Spor Bakanlığının destekleri ile yürütülen kitap kahvenin sadece kütüphane ve kitap okumaktan ibaret olmadığı ve hareketli yaşamı tercih ettikleri bir proje olduğu ifade edildi.
Pozitif Gençlik Spor İzcilik Kulübü Derneği adına başkan Mustafa Olgunharputlu konuyla ilgili düşüncesini belirterek, ’’Projemiz fiilen bitmiş gibi görünse de etkinliklerimiz devam edecek, tüm gençlerimizi derneğimizde yer alan Kitap Kahvemize bekliyoruz.” dedi.
Dernek adına proje koordinatörlüğünü yürüten Eğitimci Mustafa Taşdemir ise, ‘’Salgın hastalık döneminde bazen online olarak bazen tüm tedbirlerimizi alarak yüz yüze yürüttüğümüz etkinliklerimizde birbirinden güzel dostluklar edindik. Gençlerimize Sağlıklı yaşam temalı bol hareketli bir kitap kahve ortamı oluşturduk. Sürdürülebilirliğini korumak adına proje faaliyetlerimize dernek bünyemizde devam edeceğiz. Gençlik Spor Bakanlığının yeni proje çağrısını takip edecek ve özelde Kayserili gençlerimize genelde sanal/online ortamda tüm gençlerimize faydalı olmaya gayret edeceğiz .‘’ ifadelerini kullandı.

Exit mobile version