PAFFİA GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI HASAN KÖKSAL: “DÜĞÜNE HAZIRLANIR GİBİ FUARA HAZIRLANDIK”

Fotoğraflı - 2023-01-26T160940.091

 

KAYSERİ (1HA)-  Paffia Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Köksal düğün öncesinde yapılan hummalı hazırlık gibi kendilerinin de İstanbul Mobilya Fuarı’na hazırlandıklarını söyledi. Yaklaşık 15 bin metrekare kapalı alanda 200 civarında personelle üretim yaptıklarını anlatan Köksal, üretimin yüzde 90’ının dış pazarlara yönelik olduğunu kaydetti.

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde 29 Ocak Pazar gününe kadar devam edecek olan İstanbul Mobilya Fuarı’nda, firmalar ürünlerini tanıtıyor. Kayseri’den fuara katılan 180’in üzerinde mobilya ve yatak üreticilerinden birisi olan Paffia Grup da fuarda yerini aldı. Paffia Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Köksal, üretim kapasiteleri ve fuara nasıl hazırlandıklarını anlattı. Kayseri OSB’de 2 kampüste üretim yaptıklarını belirten Köksal, “Yaklaşık 15 bin metre kare kapalı alanda 200 civarında personelle üretim yapıyoruz. Ürün gamımızda yatak, baza, bahçe mobilyası bulunuyor. Yaklaşık 3 yıldır bahçe mobilyası üretiyoruz. Firmamız genel olarak yüzde 90 ihracat ağırlıklı olarak çalışıyoruz. Yurtiçi pazarda alışveriş merkezi sistemli çalışıyoruz. Ama ağırlıkta firmamızın hedeflediği pazar Avrupa ve Amerika bölgesi. Fuarın 3’üncü günündeyiz. Türk mobilyasını dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerimizle buluşturuyoruz. Türkiye döviz kazandırıyor olmak ayrıca bir memnuniyet duygusu. Nasıl ki bir düğün öncesinde hazırlıklar hummalı olur, bizde fuar öncesi hummalı bir çalışmayla müşterilerimizle buluşuyoruz” şeklinde konuştu.

‘TASARIMLA AYNI ÜRÜNE KATMA DEĞER KATIYORUZ’

Türk misafirperverliğini dünyayla buluşturduklarını belirten Köksal “Fuar öncesinde ürünlerin AR-GE’siyle başlayan katalog fiyat listeleri lansmanı yapılacak ürünlerin teknik detayları tam manasıyla eve gitmeden yaptığınız çalışmaların bütünü. Türkiye’nin misafirperverliği dünyaca meşhurdur. Biz de mobilya sektörü olarak Türk misafirperverliğini Paffia Grup olarak tüm dünyayla buluşturuyoruz. Tasarımlar bütün firmaların birinci önceliği. Tasarımla aynı ürüne katma değer katıyoruz. Tasarım kalitenin yol arkadaşı. Tasarımla birlikte kalite bir araya gelince güzel ürünler ortaya çıkıyor. Şu anda Hollandalı misafirlerimiz ürünlerimizden çok yoğun sipariş verdiler. Fransa ve Belçika’daki müşterilerimizde ürünlerimize ayrıca ilgi gösterdiler. Günümüzün 3’te 1’i yatakta geçiyor. Günümüz insanı da yatağın ne kadar önemli olduğunun farkında. Sağlık açısından da çok önemli” ifadelerini kullandı.

Exit mobile version