AsayişGüncel

Öz kızına cinsel istismardan yargılanan babaya 18 yıl 9 ay hapis

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de öz kızına cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla yargılanan baba E.S., 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kayseri’de yaşayan 25 yaşındaki M.U. isimli kadın, öz babası 47 yaşındaki E. S.’nin kendisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla şikâyette bulundu. Gözaltına alınan baba, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ancak M.U., daha sonra “Babama iftira attım, pişmanım’ şeklinde ifade değiştirdi.

Kayseri Adalet Sarayı 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasında tutuklu yargılanan E.S., avukatları ve tanıklar hazır bulundu. Mağdur konumundaki M.U. ise katılmadı.

Tanık B.S. mahkemede verdiği ifadede, “M.U. eniştesiyle ve başka biriyle konuşuyordu. Baba, kızının uygunsuz şeyler yaptığını görünce annesiyle kızına ‘Size mal mülk yok’ diyerek mirastan men edeceğini söyledi. Onlar da kendilerince böyle bir iftira attılar” dedi.

Sanığın oğlu da ifadesinde “Babam malları amcalarıma verdiği için iftira attı. Zaten iftira attığını söyledi” dedi. Sanığın kardeşi A.S. de ifadesinde, “ Öyle olmuş olsa biz anlardık. Zaten öyle bir şey duysak bile ağabeyimi elinden tutar ben adalete teslim ederdim. Kardeşim asla öyle bir şey yapacak biri değildir” diye konuştu.

Mahkeme savcısı verdiği mütalaasında tutuklu sanık E.S.’nin cinsel istismar’ suçundan cezalandırılmasını talep etti.

SANIK: E.S: İFTİRAYA UĞRADIM

Mahkeme başkanı tarafından son sözü sorulan sanık E.S, “Kızımın uygunsuz halleri vardı. En son eniştesiyle görüştüğünü duyunca malımı mülkümü kardeşlerime bırakacağımı söyledim. Kızım da kendince beni hapse attırıp malları almak istedi. Zaten bir gün sonra da ‘iftira attım, şikâyetçi değilim’ dedi. Ben o tarihler arasında Kayseri merkezdeydim ailem ise köydeydi. Suçsuzum” dedi.

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, sanık E.S. hakkında “yakın akrabaya cinsel istismar” suçundan 18 yıl 9 ay hapis cezasına hükmetti. Mahkeme, ayrıca E.S.’nin tutukluluk halinin devamı yönünde karar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu