Öğretmen atama takvimi açıklandı

Milli eğitim bakanlığı öğretmen atama takvimini yayınladı. Atama ile beraber 20 bin öğretmen Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde göreve başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin öğretmen ataması için atama takvimi yayınladı. 20 bin öğretmen ataması için adaylar başvurularını 18-26 Temmuz’da yapacak, atamaların sonucu 1 Eylül’de ilan edilecek. Milli eğitim bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek 20 bin öğretmenin atama işleminde 2021 KPSS puanı ile başvuru yapılacak.
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı açıklamada; “Öğretmen adaylarımız için atama müjdesinin Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmasının ardından bugün itibarıyla takvimimizi ilan ettik. Süreç, tüm öğretmen adaylarımıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

29 Temmuz’da adayların sözlü sınava tabii olacaklarını belirten Mahmut Özer atama takvimine ilişkin şunları paylaştı;
“Sözlü sınavlar 1-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek, sonuçları ise 16 Ağustos 2022’de açıklanacak. 17-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında sözlü sınav sonuçlarına itirazlar alınacak ve bu itirazlar 22 Ağustos’ta sonuçlandırılacak. Atama tercihleri 27-31 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Atama sonuçları ise 1 Eylül 2022’de açıklanacak. Atama müjdesinin Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanmasının ardından bugün itibarıyla takvimimizi ilan ettik. Başvurular, bayram sonrası alınacaktır. Tüm öğretmen adaylarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.