Asayiş

Nitelikli dolandırıcılık suçundan baba ve 3 oğlu gözaltına alındı

KAYSERİ (1HA) -Kayseri’de açtıkları lüks otomobil galerisinde araç alım-satımı yöntemiyle nitelikli dolandırıcılık yaptıkları ve vatandaşlardan 100 milyon TL haksız kazanç elde ettikleri iddiasıyla baba ile 3 oğlu gözaltına alındı.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, baba R.Y. ve çocukları G.Y., A.Y. ve S.Y.’nin Kocasinan ilçesi Erkilet Osmangazi Mahallesindeki oto galeri mağazası açtıkları, bu mağaza üzerinden ilk önce piyasada güven sağladıkları, son aylarda ise yapmış oldukları ticari iş ve işlemlerde çek, senet, alım ve satım hususlarında ödemeleri aksatmak suretiyle vatandaşlardan 100 milyon TL haksız kazanç elde ettiğini belirledi. Baba ve 3 oğlu yurt dışına kaçmak isterken düzenlenen başarılı bir operasyonla gözaltına alındı.

Operasyonda yapılan aramada 787 bin lira, 10 bin Euro para, bin 372 araç satış sözleşmesi, 107 tapu, 70 çek, 1 adet ruhsatsız tabanca ile ajandalar ve dijital materyaller ele geçirildi.

Gözaltına alınan baba ve 3 oğlu, Adli Tabiplikte sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Şüpheliler, buradaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu