Mustafa Elitaş’tan ‘128 Milyar Dolar’ Çıkışı

FİRARİ HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ - 2021-10-28T173526.526

KAYSERİ,(BGC)-AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kürsüsünde yaptığı konuşmada muhalefet tarafından tartışmaya açılan 128 milyar dolar konusuna değinerek, “Bu söylediğiniz para, söylediğiniz rakam Türk milletinin ihtiyacını karşılamak, pandemi sürecinde ortaya çıkan kaosu önlemek, iş akdi feshedilmiş insanların mağduriyetini gidermek üzere yapılmış bir iştir” dedi.

TBMM 2020 yılı Kamu Denetçiliği Kurumu Raporu görüşmeleri esnasında söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Bu 128 milyar dolar bir kişiye, bir gruba, bir şahsa verilmemiştir. 1,5 yıl içerisinde ekonominin dengesini sağlayabilmek, ekonomik kırılganlıkları bertaraf edebilmek, insanlarımızın pandemi sürecinde en az zararı görebilmeleri için, iktisadi olarak evlerindeki geçimlerini sağlayabilmeleri için yapılmış bir iştir. Kredi Garanti Fonu 250 milyar destek vermiştir. Kime?” ifadelerini kullandı.

Sözlerini sürdüren Elitaş, “Kimi 128, kimi 118 diyor ama bu para hiç kimsenin cebine girmemiştir. O günler içerisinde belki CHP milletvekilleri de bankada, elektronik sistemde döviz alıp satmışlardır, veya CHP’li iş adamları ihtiyaçları gereği döviz alıp satmıştır” diye konuştu.

Elitaş, 128 milyar doların pandemi sürecinde vatandaşa harcandığını vurgulayarak, “Bu söylediğiniz para, söylediğiniz rakam Türk milletinin ihtiyacını karşılamak, pandemi sürecinde ortaya çıkan kaosu önlemek, iş akdi feshedilmiş insanların mağduriyetini gidermek üzere yapılmış bir iştir” şeklinde konuştu.

Exit mobile version