Güncel

“Motosikletciler üzerindeki olumsuz algıyı kırdık”

KAYSERİ (1HA- ÖZEL)- Pars Choppers Motosiklet kulübü Kurucusu Gökhan Ramazanoğulları, kulüp olarak motosiklet kullanıcıları üzerindeki olumsuz algıyı yıktıklarını, trafik kurallarına uyarak insanların sevgisini kazandıklarını ve sosyal sorumluluk projeleriyle de ihtiyaç sahiplerini sevindirdiklerini söyledi.

Pars Choppers , 2014 yılında bir gurup motosiklet tutkunu tarafından kuruldu. 8 yıldır faaliyet yürüten kulüp, bugüne kadar birçok etkinliğe imza attı. Pars Choppers Kurucu Başkanı Gökhan Ramazanoğulları, 5 kişiyle çıktıkları yolda 48 motosiklet severle devam ettiklerini söyledi. Aslında motosikletin tehlikeli bir araç olmadığını belirten Ramazanoğulları, “Motosikleti süren tehlikelidir. Buna efendi gibi binersen kurallara uygun bir şekilde binersen tehlikeli olmaz. İddia ediyorum dünyanın en emniyetli aracıdır. 5o kilometre hızla gidilmesi gereken bir yolda 150 kilometre hız ile gidersen bu tehlikeyi davet anlamına gelir” dedi.

Kulüp üyeleri olarak trafik kuralları başta olmak üzere her zaman örnek olmaya çalıştıklarını vurgulayan Ramazanoğulları, bu sayede motosiklet kullanıcılarına yönelik olumsuz algıyı kırdıklarını dile getirdi. Sosyal sorumluluk projelerinin de içinde yer aldıklarını anlatan Ramazanoğulları, “Kulüp olarak her yıl şehit ve gazi çocuklarına ve down sendromlu çocuklara ziyaretlerde bulunuyoruz. Yaşlı ve yardıma muhtaç annelerimizi, babalarımızı, ihtiyarlarımızı muhakkak ziyaret ederiz. Ayrıca resmi bayramlarda da kortej sürüşü ve fener alayı yapıyoruz. Halk çok ilgi gösterir. Motosikletlerimize binmek isteyenler, fotoğraf çektirmek isteyenler oluyor ve onları kırmıyoruz” dedi.

Motosiklet kullanımının bir kültür haline gelmesi için de çalıştıklarını belirten Pars Choppers motosiklet kulübü Başkanı Ramazanoğulları, bu kültürü Kayserilinin de benimsediğini anlattı. Ramazanoğulları, “Eskiden Kayseri haklı olarak motosikleti çok seven bir toplum değildi. Hep uzaktan bakarak, ‘çok sert’, ‘tehlikeli motosiklet sürerler’ gibi düşünceler vardı. Daha doğrusu insanlar bize iyi bakmıyordu. Bizler, trafikte saygılı olarak ve kurallara uyarak insanların bu kötü bakışlarını iyiye çevirdik. Biz asla motosiklete kasksız ve yeleğimiz olmadan binmeyiz. Motosikletimizin sigortası ve muayenesi tamdır” diye konuştu.

Pars Choppers Başkanı Gökhan Ramazanoğulları, araç kullanıcılarından da kendilerine saygı gösterilmesini beklediklerini vurguladı. 1 ya da 2 motorcunun yaptığı hatanın bütün motosiklet kullanıcılarına mal edilmemesi gerektiğini belirten Ramazanoğulları, “Biz bu algıyı yıktık. Araç sürücülerinden ise tek ricamız motosiklet sürücülerine karşı dikkatli olmaları. Bizi trafikte yok saymasınlar. Çünkü motosikletin kaportası tamamıyla bizim vücudumuzdur” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu