MORE GYİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ UYUMAZ: “SON 20 YILDA İNŞAAT SEKTÖRÜ CANLANDI”

 

 

KAYSERİ (1HA – ÖZEL) – More GYİ Yönetim Kurulu Üyesi Aygül Karaalp Uyumaz, İnşaat sektörünün son 20 yılda önemli bir ivme kazandığını söyledi. Uyumaz, “Devlet düzeni oturdukça bizim inşaat sektörü de canlandı, gelişti ve gelişmeye devam edeceğini düşünüyoruz. Hedeflerimiz büyük” dedi.

More GYİ Yönetim Kurulu Üyesi Aygül Karaalp Uyumaz, KayseRadar ve Radyo Radar’dan canlı olarak yayınlanan ‘Bunu Da Konuşalım’ programına konuk oldu. Gazeteci Erdinç Teğmen’in sorularını cevaplayan Uyumaz, yurt dışında da iş aldıkları için isimlerini ‘Mehmet Uyumuz’ yapıdan ‘More Yapı’ya taşıdıklarını söyledi. Uyumaz, “More Yapı daha önce Mehmet Uyumaz yapı iken sadece Kayseri’de projeler yapıyordu ama daha sonra yurt dışında da teklifler geldi. Şimdi Yurtdışına da açıldık. Almanya, Fransa gibi hedeflerimiz var. Dolayısıyla firmayı büyütmemiz gerekti ve More dönüştürdük. Anonim şirkete dönüştürdük. Daha kurumsal yapıya bürünüp daha büyük hedeflere ulaşabilmek için farklı illerde projelerimiz var. Şu an Nevşehir’de bir projemiz var. Onun dışında Bursa’da tatil bölgelerinde de projeler düşünüyoruz. Daha çok villa odaklı çalıştığımız için tatil villaları da yapmak istiyoruz. Geri dönüş aldıkça hedeflerimizi büyüteceğiz bizde” şeklinde konuştu.

‘KENDİ ELEKTRİĞİNİ KENDİ ÜRETEN VİLLALAR YAPACAĞIZ’

Doğaya katkı sağlayacak kendi lektriğini kendi üreten villalar yapacaklarını dile getiren Uyumaz, “Çay bağlarında 4 bloklu bir işimiz var. Akıllı sistem kullanıyoruz orada güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji türlerini kullanıyoruz. Doğaya da katkımızın olması gerekiyor tabi ki. Kendi elektriğini kendi üreten villalar yapacağız. Orada hedeflerimiz dünya markalarını kullanmaya çalışıyoruz. Kayseri çok soğuk bir şehir. O yüzden ısı yalıtımı açısından değerli projeler üretmeye çalışıyoruz. Isı kaybını engelleyecek projemiz var. Geçen yıllarda hava şartlarından dolayı bu denemde çalışamamıştık ama bu yıl devam ediyoruz. Şu an önceliğimiz Kayseri ama diğer illerde de çalışacağız” ifadelerini kullandı.

 

Kayseri’nin çok düzenli bir şehir olduğunu belirten Uyumaz, “Bursa çok hareketli bir şehir Kayseri ise çok düzenli bir şehir. Kayseri parselleme açısından da çok düzenli. Bursa’da daha heyecanlı, hareketli, farklı projeler çıkıyor. Kayserili evde oturmayı seviyor.  11’den sonra şehir bomboş, kapanıyor gibi. Dolayısıyla evler daha büyük, daha nitelikli, daha detaylı oluyor Kayseri’de ama Bursa’da daha küçük, daha sade evler. Her şehrin kendi ihtiyaçlarına göre evler var” diye konuştu.

 

‘İNŞAAT SEKTÖRÜ 20 YILDA CİDDİ BİR İVME KAZANDI’

 

İnşaat sektörünün son 20 yılda önemli bir ivme kazandığını söyleyen Aygül Karaalp Uyumaz, şunları ifade etti: “Son 20 yılda iş ciddi bir ivme kazandı. Sadece inşaat alanında da değil diğer sanayi alanlarında bir ivme kazandı. Dolayısıyla önceden bulamadığımız fırsatları şu anda buluyoruz. Aslında devlet düzeni oturdukça bizim inşaat sektörü de canlandı, gelişti ve gelişmeye devam edeceğini düşünüyoruz. Hedeflerimiz büyük.”

Exit mobile version