Sağlık

Minik Hasan Çınar Kayserililerin Desteğini Bekliyor

KAYSERİ,(BGC)-SMA Tip 2 kas hastası küçük Hasan Çınar, halen Kayserililerin ilgi ve desteğini bekliyor.

Küçük Hasan Çınar’ın iyileşmesi için yürütülen “Hasan Çınar Yürüsün” adlı bağış kampanyası devam ediyor. SMA Tip 2 kas hastası küçük Hasan Çınar Süyüm’ün yurtdışında yapılacak tedavisi için toplam 17 milyon 500 bin TL gerekiyor. Minik Hasan Çınar’ın dedesi Hasan Süyüm, vatandaşların desteğiyle hedefin ancak %20’sine ulaşabildiklerini söylüyor.

Dede Hasan Süyüm, bağış kampanyası hakkında “Kampanyamız maalesef sadece %19’a ulaştı. Çok yavaş ilerliyoruz. Şu an sadece vatandaşlarımızdan aldığımız maddi desteğimiz var. Pazartesi günü oda başkanlarımız ve il başkanlarımız ellerinden geldiği kadar bize yardımcı olacaklarını söylediler. İnşallah bize verdikleri sözün arkasında dururlar. Hiç kimseye sesimizi duyuramıyoruz. Valimiz, başkanlarımız ailemizin yanında olduklarını açıklama yoluyla söylerlerse torunumu inşallah tedaviye göndeririz” diyerek, yetkililerden destek istedi.

“TORUNUMU SON 20 GÜNDE BİR KEZ GÖRDÜM”

Minik Hasan’ın son durumu ile ilgili de bilgi veren Süyüm, “Hasan Çınar Tıp Fakültesi’nde 9 gün yattı. Eşim dostum olmasaydı boşu boşuna hastanede yatacaktı. En sonunda meseleye el atılınca herkes taşın altına elini koydu ve şu anda Hasan Çınar’ı eve aldık. Torunum SMA-2 hastası olmasına karşın SMA-1’e doğru ilerliyor. Sabah akşam makineye bağlanıyor, bağlanmazsa enfeksiyon kapabiliyor. Ben bile torunumu son 20 günde 1 kere gördüm” diye konuştu.

Kayseri’nin iş insanlarına da seslenen Süyüm, “Keşke en azından %80’e ulaşabilsek ama hiç ihtimal vermiyorum. %1-2 dahi ilerleyebilirsek bizlere ne mutlu. Kayseri’nin iş dünyasına seslenmek istiyorum: İnşallah Hasan Çınar’ın ellerinden tutarlar ve torunumu tedaviye gönderirler” diye konuştu.

SMA-2 kas hastası küçük Hasan Çınar’a destek olmak için HASAN yazıp 2709’a gönderilerek 10 TL destekte bulunulabiliyor. Ayrıca hayırseverler TR 1900 1110 0000 0001 0180 9523 (Elmas Süyüm/QNB Finansbank) IBAN numaralı hesaba da bağış yapabiliyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu