Güncel

Mimarsinan Mahallesinde yetişkin erkeklere özel spor tesisi açıldı

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de yetişkin erkeklere özel yapılan Kocasinan Akademi Mimarsinan Spor Tesisi resmi açılış töreni düzenlendi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, açılışı yapılan tesisin Kocasinan Akademi çatısı altında 30’uncu tesis olduğunu dile getirdi.
Düzenlenen programa Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, Mimarsinan Mahalle Muhtarı Orhan Koçer ve vatandaşlar katıldı.
KOCASİNAN AKADEMİ MİMARSİNAN SPOR TESİSİ YETİŞKİN ERKEKLER İÇİN HİZMETE AÇILDI
Mimarsinan Mahallesinde daha önce kadınlar için açılan tesis, istek üzerine yetişkin erkekler için de açıldı. Programda kapsamında konuşma gerçekleştiren Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “4 gün önce bu güzel şehirde göreve başladım. Geldiğim andan itibaren, Kayseri’nin sokaklarında vatandaşlarımızla dertleşiyor, konuşma fırsatı buluyoruz. Kayseri’yi tanımaya ve bir an önce işlere başlamak için plan yapmaya çalışıyorum. Eğer gerçekten belediyeciliğin her türlü yatırımları işleri güzelse valide rahat ediyor buraya atanan bürokratta rahat ediyor, ailesi de rahat ediyor. Ben aynı zamanda Kocasinanlıyım. Çünkü Kocasinan’da benim lojmanım. İnşallah buranın imkanlarından bizlerde yararlanacağız. Böyle bir ilde, böyle çalışkan belediye başkanlarıyla ve bir belediyecilik kültürü bir kurumsal iş birliği kültürü olan bir ilin valisi olarak atanmış olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu.
‘KAYSERİ’DE KÖTÜ BİR ŞEYE ŞAHİT OLMAYACAKSINIZ’
Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yapılan tesis için tebriklerini sunarak, göreve yeni başlayan Kayseri Valisi Çiçek’e de, kentte birçok açılış göreceğini şu sözlerle ifade etti: “Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar’ ı tebrik ediyorum. Güzel bir tesis olmuş. Burada vatandaşlarımızın beklediği sevebileceği güzel bir tesis yapmış. İşinizde de, öğrencilikte de dışarıdaki sosyal hayatta da başarının iki tane sırrı vardır, birisi iyi niyettir. Eğer başkanlığa talip olmuşsanız, başkan olmuşsanız sadece ve sadece Allah’ın rızasını milletin duasını almak için gayret edeceksiniz. Zihninizin arkasında çarpıklık olmayacak. Çünkü buralar imtihan yerleri, bir taraftan buralara gelinir hizmet edilir ama ayını zamanda da insan intihan olur. İkincisi ise çalışma, gece gündüz demeden çalışmak, çalışmadan hiçbir şey olmaz. Başarı gayrete aşıkmış, gayret olmadan başarı gelmez. Sayın Valim Kayseri’ye yeni geldiler, Sayın Valim hoş geldiniz Allah size gençsiniz daha hayırlı uzun hizmet ömürleri versin, uzun ömür çok o kadar önemli değil hizmet ömrü olması önemli. Allah sizin önünüzü açmış devlet bir imkan vermiş siz Kayseri’de inşallah hep bu açılışları göreceksiniz. Her hafta birkaç tane temel atma ve açılışa şahit olacaksınız. Burada hiç kötü bir şeye şahit olmayacaksınız. Burada hep moral düzeltici şeyler olacak. Sorun yok mu var peki bunları ne yaparız, biz çözeriz çözme iradesi var o da biz düşüyor zaten.”

Memduh Büyükkılıç ise çalışmaların devam edeceğini belirterek, “16 ilçe belediye başkanı dayanışma içerisinde, bir abi kardeş anlayışıyla, Büyükşehir önderliğinde hizmetten hizmete koşuyor. Ayrıştırmadan, ötekileştirmeden Hiçbir zaman insanları kılığından kıyafetinden yaşantısından, renginden ırkından dolayı ayrıştırmadan hepsini bağrımıza basarak yola devam etme bizim şiarımız ve şiarımız olmaya devam edecektir” dedi.
Ahmet Çolakbayraktar da, “Göreve başladığımızda ilk yaptığımız işlerden bir tanesi Yakut Mahallesi Kocasinan Akademi tesisiydi. Orası hanım kardeşlerimiz için hizmet üreten bir tesisti. Havuzuyla, spor aktiviteleriyle, eğitim tesisleriyle Kafe Sinan’ı ile büyükçe bir kompleksi ilk önce hanım kardeşlerimiz için yapmıştık. Çünkü kadınlarımız pozitif ayrıcalıklıydı. Gençlerimiz, çocuklarımız pozitif ayrıcalıklıydı. Geleceğimizi yetiştiren, çocuklarımızı yetiştiren, evlatlarımızı yetiştiren annelerimiz için ne yapsak azdır. Bu kompleksin içerisinde bugün burada açacağımız tesisle birlikte beyefendilerinin yüzme havuzu spor yapabilecekleri, Kafe Sinan’ın olduğu bu tesisi de birazdan açılışıyla birlikte vatandaşımızın hizmetine sunmuş olacağız. Bu tesis Kocasinan Akademi çatısı altında bugün faaliyete geçirmiş olduğumuzu 7 yıl içerisindeki 30’uncu tesisimizdir” şeklinde konuştu.

Mahalleye kazandırılan tesisler için teşekkür eden Mimarsinan Mahalle Muhtarı Orhan Koçer ise şunları söyledi: “Değerli başkanım, mahallemize yapmış olduğunuz tesislerden dolayı size ve ekibinize çok teşekkür ederim. Mahallemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu