‘MİLLİ MÜCADELE’DEN BUGÜNE DIŞ POLİTİKA’ KONFERANSI

Fotoğraflı (20)

 

 

KAYSERİ (1HA) – Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde ‘Milli Mücadele’den Bugüne Dış Politika’ konulu konferans düzenlendi. ERÜ Rektörü Fatih Altun, konferansta gerçekleştirdiği konuşmada, “Erciyes Üniversitesi İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra Anadolu’da yer alan üniversite olarak önemli bir yere sahiptir. Çok etkin çalışmalar, çok değerli ürünler ve sonuçlar ortaya koymaktayız. Edebiyat olarak tarihimize, eğitim olarak dilimize özellikle de manevi noktalardaki ilahiyat boyutunda üniversitemizin de etkin çalışmalar ortaya koyduğunu ve burada önemli bir farkındalık oluşturuyor” dedi.

Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansta AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler’in moderatörlüğünde konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Budak ‘Milli Mücadele’den Bugüne Dış Politika’ konferansı gerçekleştirdi.

Programda konuşan ERÜ Rektörü Fatih Altun ise, “Erciyes Üniversitesi İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra Anadolu’da yer alan üniversite olarak önemli bir yere sahiptir. AR-GE faaliyetlerinde geldiğimiz ve devam ettiğimiz noktada gerçekten çok ciddi araştırmaların içerisindeyiz. Ülkemize nasıl katkı sağlarız kaygısı içerisinde çalışmalarını devam ettiren bir üniversiteyiz. Çok etkin çalışmalar, çok değerli ürünler ve sonuçlar ortaya koymaktayız. Bu projelerde olmamız ulusal boyuttaki TÜBİTAK projelerinde ve devamı projelerinde bulunmamız bizi güçlü kılan yönümüzdür. Ancak biz bununla yetinmiyoruz. Uluslararası özellikle Avrupa Araştırma Konseyi’nin Projelerinde de etkin olarak yer alıyoruz. Gerçekten edebiyat olarak tarihimize, eğitim olarak dilimize özellikle de manevi noktalardaki ilahiyat boyutunda üniversitemizin de etkin çalışmalar ortaya koyduğunu ve burada önemli bir farkındalık oluşturuyor. Bu ve benzeri programlarla da o alanlarda öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlamak için bunu misyon edinmiş bir üniversite olarak gayretlerimizle devam ediyoruz. Ben bu programın oluşmasında saygıdeğer Mustafa Budak Hocamızın bizim davetimize iştirak etmesinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Bu ve benzeri programları belirli periyotlar halinde üniversitemizde her zaman için yapacağımızı, kültürel manada da katkılar sağlama gayreti içerisinde olacağımızı ifade ediyorum. Bu programın çok yararlı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Öte yandan Konuşmacı Prof. Dr. Budak’ın matematik öğretmeni Nuh Çakır da konferansta yer aldı. Öğretmen Çakır öğrencisi Budak’ı övdü ve konferansta duygusal anlar yaşandı. Program sonunda ise çiçek ve plaket takdimi gerçekleştirildi.

Exit mobile version