Fotoğraflı (11)

Milletvekili Şaban Çopuroğlu: “Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayının belirlenmesi yılbaşına kadar sürebilir”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediye başkan adaylarının yalnızca temayül yoklaması ve anketlerle belirlenmediğini söyleyen AK Parti Milletvekili Şaban Çopuroğlu, “Adaylarımızın açıklanmasını vatandaşlarımız biraz daha bekleyecek, ayın 26’sında temayül yoklamasının ardından sahadaki anketlerin toplanması, aday adaylarıyla istişare edilmesi tahminimce yılbaşını bulabilir. Bu zamana kadar ‘yenilirsek de yenilelim’ niyetiyle girdiğimiz bir seçim olmadı, başarı olmayan yerde sürdürülebilirlik olamaz. Birçok seçim kazandığımız için tecrübeli bir teşkilatımız var; özetle, bizler Türkiye’deki bütün belediyelere talibiz” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, Kayseradar ve Radyoradar ortak canlı yayınında ‘Yol Açık’ programına katılarak moderatör Mustafa Bayram’ın sorularını yanıtladı.

‘ADAYLARIN BELİRLENMESİ YILBAŞINA KADAR SÜREBİLİR’

Belediye başkan adaylarının yalnızca temayül yoklaması ve anketlerle belirlenmediğini söyleyen Vekil Çopuroğlu, “Adaylarımızın açıklanmasını vatandaşlarımız biraz daha bekleyecek, ayın 26’sında temayül yoklamasının ardından sahadaki anketlerin toplanması, aday adaylarıyla istişare edilmesi tahminimce yılbaşını bulabilir. Tabii ki bu adayların belirlenmesi yalnızca temayülle veya anketlerle de yapılmamaktadır. 81 il, 922 ilçe ve birçok da belde var. Bu stresli bir süreç, birçok bölgede koordinasyon sağlanması gereklidir. Ancak yine de teknolojiyle iç içe olan bir parti için çok zor bir durum değil, bu işin içerisinden çıkabiliriz” şeklinde konuştu.

‘İSTANBUL DAHİL BÜTÜN BELEDİYELERE TALİBİZ’

AK Parti’nin bütün belediyeleri kazanma odaklı süreç yürüttüğünü belirten ve bu çalışmaların ‘Cumhur İttifakı’ çerçevesince olduğun söyleyen Vekil Çopuroğlu, “Bizler, Türkiye’deki bütün belediyelere Cumhur İttifakı olarak talibiz. Hepsini kazanmak üzere odaklanıyoruz. Bu zamana kadar ‘yenilirsek de yenilelim’ niyetiyle girdiğimiz bir seçim olmadı, başarı olmayan yerde sürdürülebilirlik olamaz. Ayrıca 50413 muhtar da seçilecek. Hem belediye başkanlarına, hem belediye meclisine hem de muhtarlara oy kullanacağız. Bu stresli süreçlerin hepsini hesaplayarak ilerliyoruz. Birçok seçim kazandığımız için tecrübeli bir teşkilatımız var; özetle, İstanbul dahil bütün belediye başkanlıklarına talibiz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen