Ana SayfaHaberSiyasetMİLLETVEKİLİ CINGI: “GÜZEL BİR TÜRKİYE TEMENNİ EDİYORUZ”

MİLLETVEKİLİ CINGI: “GÜZEL BİR TÜRKİYE TEMENNİ EDİYORUZ”

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA) – AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahit Cıngı, “Gururluyuz, mutluyuz. Hem şehrimiz açısından hem ülkemiz açısından yine istikrarın devam edeceği, ülkemizin kalkınacağı, ekonomik problemlerin de çok kısa sürede halledileceği güzel bir Türkiye temenni ediyoruz” açıklaması yaptı.

14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Kayseri’den vekil seçilen AK Partili 4 isme (Hulusi Akar hariç), düzenlenen törenle mazbataları verildi. Mazbata töreni öncesi açıklama yapan AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahit Cıngı, Türkiye’nin zorlu bir süreci başarıyla atlattığını söyledi. Cıngı, “Ülkemiz zorlu bir süreci başarıyla atlatmış oldu. Tabii 21 yıldır iktidarda ve ondan öncesinde de yaklaşık 10 yıllık Sayın Cumhurbaşkanımızın gündemde olduğu dönemi değerlendirirsek 30 yıllık Türkiye tarihine damgasını vurmuş bir siyasi lider, yine çok büyük bir teveccühle seçildi. Bu muhtemelen dünya tarihinde bir rekordur. Bir siyasi liderin yaklaşık 30 yıllık ülkenin gündeminde olup 21 yıllık iktidardan sonra tekrar meclisin çoğunluğunu alması milletvekili seçimlerinde çok büyük bir başarı gerçekten. Bu da halkımızın Sayın Cumhurbaşkanımıza olan sevgisini, saygısını ve samimiyetini gösteriyor” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı ilk tur seçiminde Kayseri’de çok önemli bir başarı elde ettiklerini, dün yapılan 2’nci tur seçimlerinde de barajı aşarak Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçildiğini dile getiren Cıngı, “İlk turda 14 Mayıs seçimlerinde çok şükür Kayseri’de çok önemli bir başarı elde ettik. Türkiye genelinde AK Parti olarak çok büyük bir zafer kazandık. Meclisin çoğunluğunu elde ettik. Cumhur ittifakı olarak. Fakat yüzde 50 olan gerekli oyu sağlayamadık yüzde kırk dokuz buçuk gibi birçok küçük bir farkla binde beşlik bir farkla Cumhurbaşkanlığı seçimleri 2’nci tura kaldı. Dün de 28 Mayıs seçimlerinde ülkemiz çok şükür bu barajı da açtı. Sayın Cumhurbaşkanımızı yine ülkemizin idaresine oturttu. Yine istikrardan yana güvenden yana, teknoloji hamleleri, milli savunma hamleleri, ülkemizin dünya ölçeğinde küresel bir güç olma pozisyonunu devam ettirecek bir tercih yaptı. Bu da şimdiye kadar uygulanan ekonomi politikalarının, siyasetin, uluslararası ilişkiler politikalarının doğru olduğunu gösteriyor. Çok şükür gururluyuz, mutluyuz. Hem şehrimiz açısından hem ülkemiz açısından yine istikrarın devam edeceği, ülkemizin kalkınacağı, ekonomik problemlerinde çok kısa sürede halledileceği güzel bir Türkiye temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti Kayseri’de düğün sonrası...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de tramvayın altında kalan çocuk hayatını kaybetti

Kayseri’de iddiaya göre tramvaya güvenlikten izinsiz binmek isteyen 15...
Exit mobile version