1. Haberler
  2. Güncel
  3. MİLLETVEKİLİ ADAYI KILINÇ: “İNSANLAR PASTIRMA, SUCUĞU BOŞ VERİN PATATES, SOĞAN ALAMAZ DURUMA GELDİ”

MİLLETVEKİLİ ADAYI KILINÇ: “İNSANLAR PASTIRMA, SUCUĞU BOŞ VERİN PATATES, SOĞAN ALAMAZ DURUMA GELDİ”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

KAYSERİ (1HA – ÖZEL) – İYİ Parti Kayseri 9. Sıra Milletvekili Adayı Sedat Kılınç, vatandaşın geçinmekte sıkıntı çektiğini, patates, soğan alamaz hale geldiğini söyledi. Kılınç, “En büyük sorun tencere meselesi, insanlar gerçekten geçinmekte zorluk çekiyorlar. İnsanlar artık pastırma, sucuğu boş verin patates, soğan alamaz boyuta geldi. Ekonomide büyük sıkıntı var” açıklaması yaptı.

İYİ Parti Kayseri 9. Sıra Milletvekili Adayı Sedat Kılınç, KayseRadar ve RadyoRadar ortak canlı yayınında Salih Zeki Çetin’in moderatörlüğünde ‘Seçim Hattı’ programında İYİ Parti’nin seçim çalışmaları hakkında konuştu. Ekonomik sıkıntılara dikkat çeken ve vatandaşın geçinemediğini belirten Kılınç, insanların patates, soğan alamaz hale geldiklerini söyledi. Kılınç, “En büyük sorun tencere meselesi, insanlar gerçekten geçinmekte zorluk çekiyorlar. İnsanlar artık pastırma, sucuğu boş verin patates, soğan alamaz boyuta geldi. Ekonomide büyük sıkıntı var. Sadece ekonomi değil. Sadece ekonomi olsa bir şekilde çözülür ama hukukta, adalette her konuda şikâyetçiler. Bugün en çok duyduğum tavsiye şuydu, ’sandığa sahip çıkın. Biz sizi destekliyoruz. Ama siz sandığı boş bırakmayın’ vatandaşın sandık güvenliğinden çok ciddi endişesi var. Hemen hemen herkes bunu söyledi. Bu neden olabilir? Mevcut hükümete güven yok. Ne adalet ne hukuk ne de sandıkta hiçbir yerde güven yok, ekonomide de yok. Diğer alanlarda da güven yok. Hükümetin yaptığı tek bir şey var şu anda karşı tarafı suçlamak, iftira atmak. Bu iftirayı taraflı basında, medyada sürekli tekrar edip insanları bu iftiralara inandırarak oy almak. Başka amacı yok. Ekonomiyle dış politikayla, iç siyasetle uğraşmıyor. İnsanların derdini dinlemiyor. Maalesef böyle bir algı oluşmuş. Şu anda da herkesin korkusu ‘Oylarımız çalınacak mı?’ ‘Sandığa sahip çıkın’ diyorlar. Bu büyük bir ayıp. Bundan iktidarın utanması lazım. Ama utanırlar mı bilmiyorum. İnşallah utanırlar” şeklinde konuştu.

‘AKŞAM UYUYORLAR, RÜYA GÖRÜYORLAR SABAH KALKIYORLAR ŞUNU ÜRETTİK DİYORLAR’

Bu seçimin ülkenin kader seçimi olacağını dile getiren Kılınç, “Yıllardır AK Parti hükümetinin beka beka diye oy aldığı ve insanları böyle kandırdığı ama bugün gerçekten beka sorunu olduğu bir seçimdeyiz. Neden beka sorunu; bugün 12-13 milyon mülteci var ülkede, bunların bir kısmının savaşçı olduğu, bir kısmının terörist olduğu, bir kısmının da Afganistan’da, ya da başka yerlerde asker olduğu söylüyorlar. Nüfusun 2-3 milyonu belki bu yapıda insanlar ve ağırlık nüfus erkek ve genç nüfusu. Bunlar ne amaçla ülkeye geldi, yarın ne olacak bu en önemli husus. Bu husus çözecek olan Millet ittifakı. Beka meselesi de buradan geliyor. Yani beka meselesi burası, bu çok önemli altını çizmek lazım. Hiçbir ülke, ülkesine bu kadar nüfusu ve bunlar dediğim gibi savaşa karışmış terörist faaliyetlere karışmış insanı ülkesine getiremez, böyle bir risk almaz. Biz maalesef önüne gelenin girdiği bir ülke haline geldik. Milli birlik politikası, sınırdaki politikalarımız büyük sıkıntılı. Bu sebeplerden dolayı bu seçim artık insanlar, gençler, geleceğimizin teminatı olan gençlere güveniyorum onlar da bu değişime inanıyor. Bu ülkede bir şeylerin değişmesi gerektiğine inanıyorlar. Ben ilk turda bu işin biteceğini düşünüyorum. Millet ittifakı gelecek ve yeni parlamenter sistemle ülkenin birçok konusu çözülecek. Hükümette bunu görüyor, kaybettiklerini görüyor. Akşam yatıyorlar, uyuyorlar, rüya görüyorlar sabah kalkıyorlar gaz çıkarıyorlar, uçak imal ediyorlar, biz şunu ürettik diyorlar. Bu işler artık hayal ürünü oldu. Seçime 1 ay kala her şeyi çıkardılar. Her alanda sıkıntı var. İnsanları kandırmaya yöneldiler. Ülkenin kaynakları sınırlı, sıkıntılı ama seçime yakın devletin parasını kendilerince oy almak için harcıyorlar” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen