3 C
Kayseri
Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaHaberSiyasetMİLLET İTTİFAKI ORTAKLARI VE ZAFER PARTİSİ BAŞKANLARINDAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

MİLLET İTTİFAKI ORTAKLARI VE ZAFER PARTİSİ BAŞKANLARINDAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA)- Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanlığı’nın evvsahipliğinde buluşan Millet İttifakı ortakları ve Zafer Partisi İl Başkanı, birlik beraberlik mesajı verdi. CHP İl Başkanı Adil Demir, “14 Mayıs’ta kaybetmedik, iktidarı salladık. İnşallah 28 Mayıs’ta yarım kalan işi tamamlayacağız.Millet İttifakı olarak gücümüze her gün güç katıyoruz. Zafer Partisi Genel Başkanı da desteğini açıkladı” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, Cumhurbaşkanı 2. Tur Seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıklamasının ardından, ittifak partileri ile Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı CHP il binasında birlikte basın toplantısı düzenledi. Demokrat Parti ve Saadet Partisi Başkanlarının da hazır bulunduğu toplantıda birlik beraberlik mesajı verildi.

Zafer Partisi’yle Millet İttifakının gücüne güç kattığını belirten CHP Kayseri İl Başkanı Adil Demir, “14 Mayıs’ta bir seçim yaşadık. Biz bu seçimi kaybetmedik. Mevcut iktidarı salladık. İnşallah 28 Mayıs’ta yarım kalan işi tamamlayacağız. Millet İttifakı olarak gücünüze her gün bir güç katıyoruz. Millet İttifakına dün itibariyle Zafer Partisi Genel Başkanı desteğini açıkladı. Bugün burada zafer Partisi İl Başkanımızda var. Önümüzde çok kritik bir seçim var. Bu seçimde bütün Kayserili hemşerilerimizi sandığa davet ediyoruz. Bu sandıkta biz bize atılan genel başkanımıza atılan iftiranın mutlaka hesabını sormalıyız. Bu seçim sürecinde genel başkanımız hakkında bir video yayınlayarak terörle ilişkilendirdiler. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı iki gün önce bunun montaj olduğu ile ilgili açıklama yaptı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç böyle bir şey görülmedi. Zamanında bizi terörle ilişkilendirenler kendileri Apo’nun mesajını TRT’de okudu. Burada PKK’lıları kendileri kahraman gibi karşıladı. Siyaset bir rekabet arkadaşlar, birbirine iftira atarak küçük düşürme değil. Bu ülkenin kaynaklarını Türkiye’deki 13 milyon Suriyeliye harcıyorlar. Milletin çocukları, evlatları işsiz, güçsüz gezerken 13 milyon mülteciye bu ülkenin kaynaklarını kullandırıyorlar. Bizim genel başkanlarımız ne diyor ‘biz iktidar olduğumuzda bu 13 milyon mülteciyi bir yıl içinde ülkelerine göndereceğiz’ diyorlar. Onun için biz Kayseri’deki, Türkiye’deki bütün vatandaşlarımızın sandığa gitmelerini, sandıkta oylarını kullanmalarını, son bir kez elini vicdanına koyarak düşünmelerini istiyoruz. Hiç kimse umutsuz olmasın. Sandıklara sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı Hacı Ali Demirkaya ise, “Biz de bugün Kayseri İl Başkanı olarak başkanımızın yanında olmak ve desteğimizi bire bir açıklamak için buradayız. Gerek Türkiye’nin gerek Kayseri’nin bir göçmenistan olmaması için ülkedeki 13 milyon sığınmacının vatanlarına huzurla dönmelerini sağlayabilmek için Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğimizi açıkladık. İnşallah Cumhurbaşkanı adayımız seçildikten sonra bir sene içinde sığınmacıları göndereceğiz. Tüm vatandaşlarımızı sandığa davet ediyoruz” dedi.

Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı Öner Yiğitoğlu da, “Türkiye zor şartlardan geçiyor. Ümitsizlik yok. Millet İttifakı olarak Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, Zafer Partili kardeşlerimizin Sayın Genel Başkan Ümit Özdağ ile destek vermeleri bizi mutlu etti. Gücümüze güç kattı. 28 Mayıs’ta vatandaş kendi göbeğini kendi kesecek. Kararını verecek ve bu ucube sistemden kurtulacağız” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun ise, “Tarihi bir seçime gidiyoruz. Her ne kadar seçimi kazanamamış olsak da iktidar partisine ve Cumhurbaşkanına ciddi bir kayıp vermiş olduk. Kayseri de en yüksek oranda oy kaybetmiş oldular. Kayseri’de biz kendimizi başarılı saysak da asıl başarı iktidarı almaktır. 28 Mayıs tarihi ile itibariyle Cumhurbaşkanını Kemal Kılıçdaroğlu olarak seçtirip inşallah iktidarı da almış olacağız” diye konuştu.

26. Dönem Balıkesir CHP Milletvekili Mehmet Tüm de şunları söyledi: “Zafer Partisinin Millet İttifakına destek vermesi bizi çok mutlu etti. Umutlarımız arttı. Birleşe birleşe kazanacağız. Ülkede durum çok içler acısı. Bir tarafta demokrasiyi tümden ortadan kaldıran, sade yandaşları zengin eden bir iktidarın lideri var. Öbür tarafta mazlumları temsil eden bir lider var. Bir tercih yapacağız. Umuyorum ki 28 Mayıs akşamı bu mutluluğu hep birlikte paylaşırız.”

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...

Son Haberler