MHP’Lİ SERAP ŞULE KALIN, “KAÇEP’Lİ KADINLARIMIZ SAHADA, ÜYE KAYDINA İLGİ YOĞUN”

Fotoğraflı (41)

KAYSERİ (1HA) – Milliyetçi Hareket Partisi Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikaları’ndan Sorumlu Kayseri İl Başkanı Serap Şule Kalın, MHP KAÇEP’te faaliyet gösteren kadınların Cumhuriyet Meydanı’ndaki standlarda üye kaydı yaptıklarını ve yoğun ilgi olduğunu söyledi.

MHP KAÇEP Kayseri İl Başkanı Serap Şule Kalın KayseRadar ve Radyoradar ortak canlı yayınında ‘Siyasi Gündem’ programına katılarak moderatör Duygu Sarınca’nın sorularını yanıtladı. Kalın, KAÇEP’te faaliyet gösteren kadınların vatandaşları bilgilendirici faaliyetler yürüttüğünü ve yoğun ilgi olduğunu söyledi.

‘ROZET YETİŞTİREMİYORUZ’
Üye kaydına yoğun ilgi olduğunu ifade eden Kalın, “Tüm ilçelerimizde KAÇEP danışmanlığı şeklinde faaliyet gösteriyoruz. Cumhuriyet Meydanı’nda 2 standımız var ve hanımlarımız orada görevli oluyor. Vatandaşlarımızla bir araya geliyorlar, sorun ve sıkıntısı olan ya da milletvekili adaylarımıza yöneltilmesi gereken bir durum olması hususunda bizlere iletiyorlar. Akşamları milletvekili adaylarımızın programları oluyor hanımlarımız da oraya gidiyor ve faaliyet gösteriyorlar. Her gün yüzlerce yeni üye kaydı oluşturuluyor. Rozet yetiştiremiyoruz. Kadınların da bu anlamda aktif yer alması beni mutlu ediyor. Biz kapısını çalıp bir şekilde bizi samimiyetle karşılamayan bir vatandaşımızla denk gelmedik. Zamanında evlerini ziyaret ettiğimiz kadınlar bayramda gelip bizi ziyaret ediyorlar o yüzden atmosfer müthiş, ilgi de çok güzel” ifadelerini kullandı.

‘SOSYAL MEDYADA GENÇLERE DE HİTAP ETTİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM’
Sosyal medyanın etkisinin büyük olduğunu söyleyen Kalın, “Sosyal medyanın gücü de oldukça önemli, faaliyetlerimizi oradan paylaşıyoruz. Sosyal medyada da gençlere hitap ettiğimi düşünüyorum, takip eden kişiler benimle ilgili fikir sahibi olabilir diye düşünüyorum. MHP KAÇEP teşkilatı olarak kadınlarla ilgili aklınıza gelebilecek her şey bizim alanımıza giriyor. Diğer bir taraftan da çocuğu içerisine alıyor ki bu da aileyi ön plana almak anlamına geliyor. Kayseri’de kadınlarla ilgili birçok kurum, kuruluş, dernek gibi yerlerle faaliyetlerimiz oldu. MHP kadınları olarak onların yanında olduğumuzu ifade etmek amacımızdı, ziyaret ederek gönüllerini aldık. Engelli politikaları olma sebebiyle engelli dernekleriyle sürekli bir arada olmaya çalıştık. Sorunları bir dosya halinde alıyor ve meclise sunulmak üzere milletvekillerimize sunuyorduk. Çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Exit mobile version