Fotoğraflı (1)
5:24

MHP’li Baki Ersoy: Pınarbaşı’nda hakkımızı yemek istediler ‘hırsız var’ dedik

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, “Biz ‘hırsız var’ dedik. Bunun altını çizmek istiyorum. Diğer taraftan kazanmış olduğumuz seçimi sanki Cumhuriyet Halk Partisi kazanmış gibi yansıtmalarını da doğru bulmuyorum” dedi.

MHP Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, MHP Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Menduh Uzunluoğlu ve partililerin katıldığı basın toplantısı gerçekleştirildi. Basın toplantısında söz alan MHP Milletvekili Baki Ersoy, “Bildiğiniz üzere 31 Mart 2021 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi olarak 5 ilçemizde Milliyetçi Hareket Partisi’ne verilen bu beş ilçede adaylarımızla yarıştık. Sarıoğlan, Özvatan ve Bünyan’da başarılı olduk. Sarız’da maalesef mevcut belediyemizi kaybettik. Pınarbaşı’nda ise bize göre önde olduğumuz bir seçimde gidip bizzat şahit olduğumuz olaylar neticesinde İlçe Seçim Kurulu, İl Seçim Kurulu ve Yüksek Seçim Kurulunun ortak kararıyla haklı bulundu Milliyetçi Hareket Partisi ve seçimler 2 Haziran’da tekrar yapılacak. Biz isterdik ki kazanmış olduğumuz seçimi bir daha sandığa taşımayalım. Ama bu kadar hukuksuzluğun olduğu yerde, bu kadar usulsüzlüğün olduğu yerde, bu kadar hırsızlığın olduğu yerde bir de suç bastırır gibi sanki biz suçluymuşuz gibi yani sizin hanenize hırsız girecek, hırsıza tepki gösteriyorsunuz diye siz suçlu gösteren bir algı var. İşte tepki gösteren suçlanıyor gibi bir algı operasyonu yapmaya çalıştılar. Bu her şeyden önce ahlaksızlıktır. Eğer biz İlçe Seçim Kuruluna gitmesek orada kurmuş oldukları bir yapı var ve onu işletiyorlar. Bizim oylarımızı birleştirme tutanaklarını başka yerlere kaydırıyorlar. Bunlar tutanakları da var. Onun dışında mühürsüz oy pusulaları ortada geziyor. Oy çuvallar ortada geziyor. Gece saat 01.45’te götürüyorlar, tutanaklara imza attırmaya gayret gösteriyorlar ki değiştirmiş oldukları oyu legal hale getirebilmek için. Şimdi biz bunlara ‘dur’ demek için gitmişiz. Ne yapıyorsunuz burada? dediğinizde de hem fiziki olarak saldırıyorlar hem de sözlü olarak saldırıyorlar. Kurmuş olduğum sinkaflı kelimelerden dolayı hanımefendilerden, beyefendilerden Kayseri halkından ve Türkiye halkından özür diliyorum. Bütün milletimizden büyük Türk milletinden özür diliyorum. Ama bizi o raddeye getirtecek kim varsa da onların yapmış oldukları davranışlardan dolayı bugün yine aynı tavrı gösterseler, aynı reaksiyonları vereceğimizi de altını çizmek istiyorum. Yani size fiziki olarak saldıracaklar. Bir milletvekiline küfür edecekler. ‘Kimsin lan sen’ diyecekler. Bu kısmı hiç yok. Bizde videoya alalım diye bir kavram yok. Ama biz gittiğimizde ‘ne oluyor’ dediğimizde tepki gösterdiğimizde videoya alınan bir yapı var. Bunun da altını çizmek isterim. Kıymetli hemşerilerim. Biz ‘hırsız var’ dedik. Hırsız var. Bunun altını çizmek istiyorum. Diğer taraftan böyle bir seçimi kazanmış olduğumuz bir seçimin altını çizerek söylüyorum. Kazanmış olduğumuz seçimi sanki Cumhuriyet Halk Partisi kazanmış gibi yansıtmalarını da doğru bulmuyorum. Kaldı ki en güzel cevabı 2 Haziran’da sandıkta Pınarbaşı’nda hemşerilerimiz verecektir. Verecekleri her türlü kararı da bugünden saygılı olduğumuzu da ifade etmek istiyorum” açıklamasında bulundu.

BAŞKAN DEMİREZEN: PINARBAŞILI HEMŞEHRİLERİMİZ VE DAVA ARKADAŞLARIMIZI MÜSTERİH OLSUNLAR

MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, “Pınarbaşı İlçemizde CHP’li bazı görevlilerin siyasi ahlak ve nezaketle bağdaşmayacak hukuk dışı eylemleri de tatsız olaylara sebebiyet vermiştir. Bilindiği üzere CHP’nin Pınarbaşı seçimlerinde yapmış olduğu bu hukuksuzluklar sebebiyle seçimler iptal edilmiş. CHP’nin riyakarlıkla bezeli siyaseti Pınarbaşı’nda ayyuka çıkmıştır. Ne yazık ki CHP’li malum görevlilerin usulsüzlükleri gayri yasal tutumları ve demokratik olmayacak yaklaşımları seçimlere şüphe düşürmüştür. Bunun neticesinde ise 2 Haziran’da seçim yenilenme kararı alınmıştır Pınarbaşılı hemşehrilerimiz ve dava arkadaşlarımızı müsterih olsunlar. MHP’ye verilen her bir helal oyun takipçisi olduk. Olmaya da devam edeceğiz. İnşallah Pınarbaşılı hemşehrilerimiz 2 Haziran’da bir ve beraber olarak kenetlenecek hırsıza, arsıza ve Pınarbaşı’nın huzurunu kaçırmaya çalışan CHP ve anarşist zihniyetine fırsat vermeyecektir. İradesiyle MHP ve Cumhur İttifakı’nın yanında yer alarak Sayın Memduh Uzunoğlu’nu yeniden yüksek büroyla göreve getirecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

MENDUH UZUNLUOĞLU: PINARBAŞILI MEHŞERİLERİMİZİN DUA VE DESTEKLERİNİ BEKLİYORUM

Son olarak söz alan Pınarbaşı Belediyesi bir önceki dönem belediye başkanı ve MHP Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Menduh Uzunluoğlu, “Destekleri için vekilimizin hem çalışma ekibine hem kendisine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah almış oldukları bu karar hakkımızda ve Pınarbaşı hakkında hayırlı olur. Tekrar cenabı Allah hayırlı uğurlu eylesin. Allah yolumuzu açık eylesin. Buradan bütün Pınarbaşılı hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Güçlenmiş olarak 2 Haziran’da destek ve dualarını bekliyoruz” dedi.

2
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
sinirli
Sinirli
MHP’li Baki Ersoy: Pınarbaşı’nda hakkımızı yemek istediler ‘hırsız var’ dedik