Mevlana Kütüphanesi’nin tanıtımı yapıldı

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 58’inci Kütüphaneler Haftasında açılışı yapılan Mevlana Kütüphanesi, protokolün de katıldığı törenle bir kez daha tanıtıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Mevlâna Kütüphanesi’nin tanıtım törenine katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, hizmeti ayağa getirme anlayışı içerisinde kütüphaneleri taşraya taşıdıklarını söyledi. Kütüphanelerin donanımlı ve gereksinimlere cevap verecek nitelikte olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, “Kütüphanelerimizin içerisinde internet var, sosyal içerikli çalışmalar var. Çaylarımız, çorbalarımız bedava. Kütüphanelerimizde geniş, ferah ve modern okuma salonlarımız bulunuyor. Ücretsiz internet ve bilgisayar hizmeti veren bilgisayar odalarımız mevcut. Bilgiye kısa sürede erişebiliyorlar. Dijitalizasyonu esir alan anlayışta teknofest gençliği yetişsin istiyoruz. Sizleri sadece bir harfe sığdırmak değil, Fatihlerin, Abdulhamid Hanların, Yavuz Sultan Selimlerin, Selçuklu’nun, Osmanlı’nın, Cumhuriyet’in torunu anlayışı içerisinde yetişmenizi çok arzu ediyoruz. Eğitimi çok önemsiyoruz” dedi. Büyükkılıç, kitap sterilizasyon cihazı sayesinde ultraviyole ışınları kullanarak kitapların ortalama 1 dakika içinde temizlendiğini sözlerine ekledi.

ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ise vatandaşın bundan sonra da güzel işleri göreceğini dile getirerek, “Biraz önce bir kütüphanenin temelini attık, bugün bir kütüphanenin açılışını yapıyoruz. Bu hizmete imza atan değerli başkanımıza yaptığı güzel hizmetlerden dolayı, Kayseri’deki bütün belediyelerimize ağabeylik ettiğinden dolayı, her bir ilçemize hizmet götürmesinden dolayı çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Allah nice güzel hizmet ödülleri versin” şeklinde konuştu.

BERABER YAPACAĞIZ

Bu güzel şehre vali olarak atanmanın heyecanını yaşadığını belirten Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de, “Sayın Bakanımız Özhaseki ile konuşurken şöyle bir ifade kullanmıştı. ‘Sayın Valim hayal ettiğin her şeyi yap. Hayal ettiklerin Kayseri’ye yapılmıştır, ya Memduh Başkan yapıyordur, ya da beraber yapacağız’ dedi. Burada çok şey yapılmış” diyerek belediyelerin yaptığı hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ise, “Kütüphanemiz hayırlı olsun. Çok değerli Büyükşehir Belediye başkanımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum. İnşallah yapımı planlanan Hulusi Akar Bulvarı üzerindeki büyük kütüphanenin de temelini en kısa zamanda atmak üzere saygılar sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, protokol, tanıtım töreni gerçekleştirilen Mevlâna Kütüphanesi’ni gezdi. Gençlere ve çocuklara, sürpriz hediye kitaplar da dağıtıldı.

Exit mobile version