Siyaset

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: “İstanbul’u ver Türkiye’yi kazan”

KAYSERİ, (BGC) – Kayseri’ye gelerek ziyaretlerde bulunan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı seçimindeki kararsızlıkla ilgili açıklama yaptı. İnce, “İstanbul’u ver Türkiye’yi al” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce yaptığı basın açıklamasında adaylık konusuyla ilgili açıklama yaptı. İnce, “Aday kim olur bilmiyorum ama bizi örnek alsınlar. Ben aday olacağım. Sandıktan kim çıkarsa o olacak. Belki benden başkası çıkacak. Herkesin önüne sandığı koyun oradan sonuç kim çıkarsa. Belediye başkanı çıkıyorsa bırak o olsun. Seçimi kazanmak değil mi amaç. İstanbul’u veremezmişiz. İstanbul’u ver sende Türkiye’yi al. Seçimi kazanmak istiyor musun sen? Kazanırız ama İstanbul Belediyesi’ni kaybederiz, mecliste çoğunluğumuz yok. Ben mi öğreteceğim size bunları. Sizin derdiniz ne? Belediye başkanlarına da sesleniyorum dikkatli olun bana yaptıklarını size yapmasınlar. Sandıkları boş bırakırlar haberiniz olsun. Kişiye göre siyaset olmaz ilkeye göre siyaset olur” diye konuştu.

‘AMPUL SÖNDÜ’

İnce, toplantı yaptığı esnada elektrik kesintisi yaşandı. Işıkların kapandığı anda, İnce’nin “Ampul söndü” sözleri dinleyiciler tarafından alkışlandı. Kısa süreli elektrik kesintisinin düzelmesiyle birlikte İnce açıklamasına devam etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu