MELİKGAZİ KAYSERİ BASKETBOL’DA TÜZÜK VE YÖNETİM KURULU DEĞİŞTİ

KAYSERİ (1HA) – Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından Melikgazi Kayseri Basketbol’un yapılan olağanüstü genel kurulunda yönetim kurulu ve tüzük değişikliğine gidildi.

Kayseri’yi Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde temsil eden ve bu sezon öncesi ismi Melikgazi Kayseri Basketbol olarak değiştiren kulüpte olağanüstü genel kurul yapıldı. Genel kurulda tüzük değişikliği ve yeni yönetim kurulu belirlendi. Kadir Has Kongre ve Spor Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda kulübün toplam borcunun 4 milyon 503 bin 392 lira olduğu açıklandı.

BAŞKAN YAKUP YÜKSEL: MÜTEVAZI BİR BÜTÇE İLE GENÇ VE DİNAMİK BİR KADRO KURDUK

Olağanüstü Genel Kurul’da söz alan Melikgazi Kayseri Basketbol Kulüp Başkanı Yakup Yüksel, “Takımımız ulusal ve uluslararası bir markadır. Biz de arkadaşlarımızla birlikte bu takımı ne kadar ileriye götürebiliriz? Onun çabası içerisindeyiz. Bize maddi manevi destek olan herkese teşekkür ediyorum A Takımın yanı sıra alt yapıyı önemsiyoruz. Alt yapıda kızlarımız geçen sene çok güzel başarılara imza attılar. U16 takımımız Türkiye üçüncüsü, U18 takımımız Türkiye dördüncüsü oldu ki yarıfinalde galibiyeti kılpayı kaçırdılar. 2 takımla da Türkiye Şampiyonluğu getirmek içten değildi. Orada çok değerli ekibimiz var. Başlarında akademisyen bir hocamız var. Bizim amacımız her sene alt yapıdan A takıma sporcu çıkartmak.  A takımın teknik heyetinde büyük değişiklikler yaptık.  Mütevazı bir bütçe ile genç ve dinamik bir kadro kurduk. Yabancı sporcularımız da geldi. Önümüzdeki hafta sezon öncesi son hazırlık maçlarını burada Erciyes Cup turnuvasında gerçekleştireceğiz. Bizim ev sahipliğimizde yapılacak olan turnuvaya Galatasaray, Beşiktaş ve Bursa Uludağ katılacak” dedi.

Genel kurul sonrası Melikgazi Kayseri Basketbol Kulübü’nün yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: “Yakup Yüksel, İbrahim Somtaş, Sinan Karaoğlu, Serhat Sarıalp, Furkan Ergüneş, Tuğran Akdağ, Hasan Öztoprak, Serhat Solak, Nadire Erdoğan Arık, İbrahim Bozdağ.