Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler FK, Süper Lige yükseldi

KAYSERİ (1HA) – Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü takımı, Başakşehir Ampute Futbol takımı ile oynadığı karşılaşmayı farklı kazanarak bir üst lige yükseldi.

Ampute Futbol 1. Liginde mücadele eden Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler Spor Kulübü takımı, Başakşehir Ampute FK ile lig ikinciliği mücadelesine çıktı. Karşılaşma Kayseri temsilcisinin 6-2’lik üstünlüğü ile sona erdi. Bu sonuçla Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler FK, ikinci olarak Süper Lige yükseldi.

Başarılı bir sezon geçirdikleri için futbolcular ve teknik heyeti tebrik eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Gururlandık. Kendilerine bu başarılarından dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.

Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler FK Başkanı Faruk Şahin de, “Ampute Futbol 1. Ligi’nin son müsabakasını gerçekleştirdik. Uzun bir süredir emek veriyoruz, çocuklarımız burada antrenman yaptılar, müsabakalarına çıktılar ellerinden gelen çabayı gösterdiler” dedi.

Sezon boyunca her zaman kendilerine destek olan Melikgazi Belediye Başkanı Palancıoğlu ve Başkan Yardımcısı Yakup Yüksel’e teşekkür eden Şahin, “Bugüne gelme noktasında somut başarımızı hem belediyemize hem şehrimize armağan etmek istiyoruz. İnşallah kupayı kaldırdıktan sonra da önümüzdeki yıl Süper Lig’de de en iyi şekilde belediyemizi, şehrimizi temsil etmenin gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.