Siyaset

Mehmet Şimşek: “Kayseri’yi çalışmalarımızla fethetmek istiyoruz”

KAYSERİ (1HA) – Yeniden Refah Partisi Talas İlçe Başkanı Mehmet Şimşek, Kayseri’de kaç milletvekili varsa hepsini alarak Kayseri’yi fethetmek istediklerini söyledi.

Yeniden Refah Partisi Talas İlçe Başkanı Mehmet Şimşek, KayseRadar ve Radyo Radar’dan canlı olarak yayınlanan ‘Konuşacaklarımız Var’ programına konuk oldu. Program sunucusu Salih Zeki Çetin’in sorularını cevaplayan Şimşek, halkın teveccühünün kendilerini hızla büyüttüğünü söyledi. Nisan ve Mayıs aylarında en çok üye alan parti olduklarını belirten Şimşek: “Şuan hissedilen bir şekilde gündemdeyiz. Güzel bir katılımız var. Nisan ve Mayıs ayında Yüksek Seçim Kurumu’nun, Yargıtay’ın en çok üye alan partisi olarak ilk sıraya geçtik. Bu bizim doğru yolda olduğumuzu ve çalışmalarımızın karşılığını yavaş yavaş aldığımızı gösterdi” diye konuştu.

Yerel siyasette il ve ilçe başkanlarını seçerken diplomalı ya da birilerinin torpili ile bir yerlere gelen kişilerden değil de, halkın derdini bilen, kendi çabaları ile bir yerlere gelen insanlardan seçtiklerini vurgulayan Şimşek, “Kayseri’de kaç tane milletvekili varsa hepsini alıp Kayseri’yi çalışmalarımızla fethetmek istiyoruz. Aslında biz ilçeler arasında bir yarış aşamasındayız. Talas’ta şuan kayıtlı olarak 312 üyemiz var ama yeni olan, bizin henüz Yargıtay’a iletemediğimiz ya da kayıt altına alamadığımız toplamda 500 üyenin üzerindeyiz. Hava şartlarında dolayı sahalara inemedik, çalışmalar online olarak yapıldı. Üye kayıtlarımız da bu şekilde oldu. Son bir hafta içinde açtığımız iki stant çalışmalarımızda 70’e yakın üyemiz oldu” şeklinde konuştu.

“BİZ MAKAM MEVKİ DERDİNDE DEĞİLİZ”

Şuan için aday olmak gibi bir düşüncesinin bulunmadığını, ama böyle bir görev de verilirse tüm çabasını harcayacağını dile getiren Mehmet Şimşek: “Biz halkın içerisinden geldiğimiz için hem siyaseti öğreniyoruz hem siyaseti işliyoruz. Böyle bir duruma hazır olduğumuzda bizim büyüklerimiz, bizim liderlerimiz ve önderlerimiz silsile yoluyla teklif edecektir. Biz makam mevki derdinde değiliz. Gerçekten Allah rızası için ne yapabiliriz, nasıl bir çaba harcarız diye uğraşıyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu