Meclis üyeleri huzur haklarını deprem bölgesine bağışlayacak

KAYSERİ (1HA) – İncesu Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında deprem bölgesine destek kararı çıktı. 14 gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı toplantıda meclis üyelerinin tamamı huzur haklarını deprem bölgesine bağışladı.

İncesu Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı yapıldı. Belediye meclis salonunda İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek başkanlığında düzenlenen toplantıda 12 asil 2 yedek olmak üzere 14 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı. Meclis toplantısında meclis üyeleri huzur haklarını deprem bölgesinde devletin açacağı yardım hesap numaralarına bağışlanması kararı aldı.

Meclis toplantısında konuşan İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek “Ülkemiz büyük bir deprem yaşadı. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerim. Doğu Anadolu’da birçok apartmanda yıkıntı meydana geldi. Devletimiz bu zor günlerin üstesinden gelecek güçte ve kararlılıktadır. İncesu Belediyesi olarak bizlerde iş makinelerimiz ve personelimizle deprem bölgesinden gelecek emir ve talimatı bekliyoruz. Bugünde meclis toplantısında Meclis üyelerimizin oy birliği ile huzur haklarını deprem bölgesine bağışlama kararı aldık. Devletimizin milletimizin yanındayız. Yardım konusunda her türlü hazırlıklarımızı yaptık. Üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız” diye konuştu.

Exit mobile version