Marangozlar Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası seçimini Ercan Sarıkaya kazandı

Site Kapak Fotoğrafı (61)

KAYSERİ, (BGC) – Kayseri Marangozlar Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası (KMMDO) Olağan Genel Kurulu sonuçlandı. Kullanılan oyların çoğunluğunu alan Ercan Sarıkaya başkan seçildi.
KMMDO Genel Kurulu’nda Ercan Sarıkaya, Hacı Ali Tandoğan ve Ahmet Gürbüz yarıştı. Adaylar günler öncesinden projelerini kamuoyuna açıklamıştı. Adaylar son kez genel kurul toplantısında yapacaklarını bir kez de üyelere anlattı. Adaylardan Hacı Ali Tandoğan, 28 yıldır bu sektörün içinde üretim yaptığını ifade ederek “Arkadaşlarımızla beraber ‘Sektörün kaderi bu olmamalı’ diyerek adaylığını açıkladığını kaydetti.
Bir diğer aday Ahmet Gürbüz de, “Bizim de bazı projelerimiz var. Öncelikle sanayimizde çok büyük sıkıntılar var. Malzeme alımı olsun, satma olsun biz bunların hepsini çözeceğiz inşallah” diye konuştu.
Başkan adayı Ercan Sarıkaya da, “Kayseri’de mobilyacılar bir fuar düzenledi İnegöl’den mobilyacılar vardı ama beraber yürüdüğü arkadaşları neden fuar düzenlemedi? Sizlerin takdirine sunuyorum. Mobilyacılar Odası’nda mobilya üretmeyeceğiz. Kayseri’de 3 bin mobilya üreticisi var. Mobilyacılar Odası’nda sizlere önderlik edecek, önünüze düşecek, sizlerin sorunlarını çözecek bir ekibe ihtiyaç var. Biz de geçmişten aldığımız tecrübe, eğitim ve bilgiyle sizlerin emrindeyiz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından oy kullanımına geçildi. Üyelerin kullandığı geçerli oyların 346’sını Ercan Sarıkaya, 286’sını Hacı Ali Tandoğan ve 14’ünü Ahmet Gürbüz aldı. Bu sonuçlara göre Ercan Sarıkaya, Marangozlar Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası’nın yeni başkanı seçilmiş oldu.

Exit mobile version